"IGRAČI I NAVIJAČI KARLSRUEA"

Pa nisu oni Real Madrid! Karlsrue stao na put teroru Braunšvajga

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.12.14. | 15:35

Manuel Tores zaustavio razularene Lavove iz srca Nemačke - 1:0 (1:0)

IGRAČI I NAVIJAČI KARLSRUEANiz Braunšvajga je konačno prekinut! Karlsrue je slavio na domaćem terenu protiv zahuktalih Lavova i tako dospeo do treće pozicije u Cvajti, pozicije koja vodi u razigravanje za plasman u Bundesligu.

Posle očajnog starta sezone, ekipa Torstena Libernehta našla je svoj ritam. Braunšvajg je dobio šest uzastopnih utakmica, od čega pet u Cvajti uz jedan trijumf u kupu Nemačke. Za standarde nekih drugih liga, to i nije toliko dug niz, ali u Cvajti, gde razlika između ispadanja i promocije obično nije veća od deset bodova, takav uspeh se ne događa često.

Manuel Tores, španac u redovima Karlsruea, bio je precizan posle odlične akcije u 39. minutu, kada je uputio sjajan udarac ka golu gostiju, koji se od prečke odbio u gol Braunšvajga.

Lajpcig je na svom terenu poražen od lidera Cvajte, Ingolštada, koji igra odlično na putu ka Bundesligi, te je sada prednost u odnosu na drugoplasirani Kajzerslautern, pet bodova - 0:1 (0:1).

Union Berlin je došao do prve pobede posle tri utakmice bez iste, pobedom na domaćem terenu protiv FSV Frankfurta - 2:1 (0:0). Prvo poluvreme utakmice u prestonici Nemačke bilo je mirno, bez golova, da bi se u nastavku raspucali strelci obe ekipe. Škribski je domaćoj ekipi doneo prednost u 47. minutu, Til je povećao kapital Berlinaca u 71, da bi utešni gol za goste postigao Albanac Kaplani u drugom minutu nadoknade.