""

Pade Sampdorija gde je najjača! Sergej i Lacio preleteli Đenovu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 10.12.16. | 22:41

Srbin golom vodio Rimljane do trijumfa - 1:2 (0:2)

Teško da pobeda u Đenovi nad Sampdorijom (2:1) može da zaleči ranu od prošlonedeljnog derbija s Romom, ali lepo je kad se slavi, a to zna i Simone Inzagi koji će sa Lacijom probati da napravi novu seriju dobrih rezultata posle šoka koji je doživeo prošlog vikenda. Njegovom timu večeras je na Marasiju trebalo samo pet minuta da reši okršaj sa Dorijom, prekine joj seriju od četiri vezane pobede na svom terenu i pokaže da je ozdravila posle neprijatnog derbija.

Protagonista trijumfa Lacijala bio je Felipe Andreson koji je sa dve asistencije idealno spakovao golove u finišu prvog poluvremena našem Sergeju Milinkoviću Saviću i Marku Parolu. Najpre je mladi reprezentativac Srbije glavom sjajno matirao golmana domaćih Puđionija u 40. minutu (postigao treći gol ove sezone), a pet minuta kasnije i Parolo je lepo plasirao loptu ispod golmana Dorije za velikih 2:0.

Bio je to rezultat koji je zadovoljio Lacijale. Gosti su popustili u nastavku imali istina dve šanse preko Imobilea, ali Ćiro nije bio u elementu danas. Srećom, gosti nisu kažnjeni za svoj mlaki pristup iako je nekako očekivan bio počasni pogodak Sampdorije koji je postigao rezervista Patrik Čik u 89. minutu. Gol mladog Čeha usledio kasno da bi se rezultat skroz promenio, a da je Kvaljareala petnaestak minuta pre kraja iskoristio dobru priliku u kojoj se našao možda bi bila druga pesma.

Lacio je ovom pobedom ostao na četvrtom mestu sa bodom manje od Milana, dok je Sampdorija deveta sa 22 boda i mogla bi još da padne sutra kada ostali timovi budu odigrali svoje mečeve 16. kola.