"Kola hitne pomoći odvoze Titona"

Paklen dan PSV-a: Crveni karton, poraz i golman u kolima hitne pomoći, Rišario zaustavio Vitese (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.10.13. | 18:22

Filipsovci izgubili na gostovanju kod Rode u meču koji su posle nadoknade od 24 minuta završili sa devetoricom na terenu, Živković strelac za Groningen

Kola hitne pomoći odvoze TitonaIdealna prilika za uspon na prvo mesto otišla je u nepovrat, ali verovatno svi u Ajndhovenu više razmišljaju o golmanu Pžemislavu Titonu nego o porazu na gostovanju kod Rode 2:1 (0:1). U meču koji je završen posle 24 minuta sudijske nadoknade, jer je Titon doživeo teško povredu zbog koje je u kolima hitne pomoći odvezen sa terena.

Celo drugo poluvreme je, uostalom, za goste bilo poput horor filma. Prednost koju im je još u ranim fazama meča doneo Tim Matavž nestala je posle pogodaka Mark-Jana Flederusaa i Kristijana Nemeta.

Međutim, tek je sam finiš meča bio dramatičan i tu ne mislom na isključenje Memfisa Depaja u 72. minutu.

Igrala se sudijska nadoknada, slobodan udarac za Rodu, dobar šut i parada Titona. Ali, po koju cenu. Poljski golman je tresnuo o stativu i kao pokošen pao na teren. Neko vreme je ležao nepomičan, bez svesti, da bi kasnije sa kragnom oko vrata smešten u kola hitne pomoći i odvezen sa Limburg stadiona.

Trenutno se ne zna šta mu se desilo.

PSV je tako meč završio sa devetoricom na terenu, a s obzirom da su sve tri izmene već bile izvršene na golu je bio Ola Tojvonen. Posle odlaska Titona, međutim, nikome i nije bilo do fudbala.

Razočarani su kući otišli i navijači Fejenorda, koji je nasred Roterdama poklekao pred Heraklesom 0:2 (0:1) što je iskoristio AZ Alkmar i pobedom na gostovanju kod Cvolea od 2:0 izbio na deobu čelne pozicije sa Tventeom i Ajaksom.

Groningen je potvrdio da je u odličnoj formi, pošto je posle dve vezane pobede izdržao na gostovanju u Arnemu. Vitese je u završnih 15 minuta ušao sa dva gola prednosti i činilo se da mu se smeši pobeda vredna izbijanja na čelo tabele, međutim, onda je Ponos severa pokrenuo srpski sin Rišario Živković, da bi Tjaron Čeri četiri minuta kasnije doneo izjednačenje gostima, za koje je svih 90 minuta igrao naš mladi reprezentativac Filip Kostić.