""
""

Paklena režija u Seriji A: Antonini srušio Juventus u 94. minutu, Roma stigla lidera, Kuzmanović presudio Mihinoj Sampdoriji (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 29.10.14. | 22:58

Luiđi Feraris je dočekao veliki skalp moćnog Juventusa, koji je kaznu za neverovatne promašaje tokom meča doživeo u poslednjem minutu nadoknade vremena – 1:0 (0:0)

Deveto kolo Serije A pretilo je da postane jedno od najdosadnijih u ovoj sezoni, pošto je na večerašnjih osam mečeva posle prvih 45 minuta palo samo pet golova, ali je zato njihov nastavak bio više nego dramatičan. U italijanskom šampionatu više nema neporaženih ekipa, pošto su ove večeri savladani i Juventus i Sampdorija.

Luiđi Feraris je u 94. minutu dočekao veliki skalp moćnog Juventusa, koji je kaznu za neverovatne promašaje tokom meča doživeo u poslednjem minutu nadoknade vremena – 1:0 (0:0). Staroj dami je presudio Luka Antonini na asistenciju Alesandra Matrija, ali je apsolutni junak večeri domaće publike bio golman Matija Perin! Jedan od mnogobrojnih potencijalnih naslednika Đanluiđija Bufona odbranio je sve i moguće i nemoguće situacije pred svojim golom, a u samoj završnici meča potpuno je demoralisao Alvara Moratu, koji u nekoliko navrata nije uspevao da pogodi gol domaćina sa udaljenosti od samo nekoliko metara.

Gotovo podjednaka euforija kao i u Đenovi nastala je i u Rimu kada je spiker objavio da Juventus gubi na Luiđi Ferarisu. Vučica je u tim trenucima taman proslavljala lagan, ali ne previše ubedljiv trijumf protiv Čezene – 2:0 (1:0).

Rimljani su prilično rano došli do vođstva. Matija Destro je u osmom minutu iskoristio odličan prodor i pravovremenu asistenciju Žervinja i iz neposredne blizine zatresao nebranjenu mrežu Federika Aljardija.

Domaća publika nije previše uživala u ovoj utakmici, jer su se gosti konstantno branili, a Roma bez previše žara kretala u napade. Ipak, potpunu monotonju razbio je Futuro kapitano – Danijele de Rosi u 81. minutu nakon odlične reakcije Jange-Mbive.

Siniša Mihajlović nije uspeo da izjednači rekord Vujadina Boškova s početka devedesetih godina prošlog veka, pošto je sa svojom Sampdorijom doživeo prvi poraz u Seriji A. Đenovljani su minimalnim rezultatom poraženi na Đuzepe Meaci, zahvaljujući pogotku Maura Ikardija u 90. minutu iz penala. Najstrožu kaznu napravio je Romanjoli, koji je u svom šesnaestercu srušio Zdravka Kuzmanovića.

Može se reći prava mala osveta srpskog veziste, kojeg je bivši selektor bukvalno precrtao dok je bio na kormilu Orlova.

Inter je tokom celog toka utakmice napadao svim silama. Nakon nekoliko vezanih promašaja nesrećnog Rodriga Palasija domaća publika kao da je bila spremna za još jedan poražavajući scenario, ali se sve promenilo u samom finišu meča.

Sampdorija je igrala svoju igru, organizovano se branila i čekala svoje šanse da kazni rivala. Ipak, ovo nije bilo veče Stefana Okaka Čuke, koji je dva puta opasno pripretio, ali je odlično branio Handanovič.

Milan je došao samo do boda protiv Kaljarija (1:1), u utakmici koju je obeležio fenomenalan gol Đakoma Bonaventure, a kratkih rukava u Bergamu ostao je i Napoli (1:1), uz neverovatan promašaj Kaljehona.

Fjorentina je konačno zablistala na svom Artemio Frankiju, a ceh je platio odličnu Udineze, koji večeras nije imao svoje veče (3:0).