""
""

Pala i Mestalja: Atletiko na dva koraka od titule! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.04.14. | 18:38

Snalažljivi Raul Garsija u 43. minutu nadmudrio odbranu domaćih i istrčalog Gvaitu, pa su Madriđani sa nova tri boda ponovo povećali prednost na čelu tabele - 0:1

Samo dva koraka do šampionske titule! Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Valensiju na Mestalji pogotkom Raula Garsije u 43. minutu i ukoliko osvoje šest bodova u naredna tri kola i zvanično će postati prvaci Španije – 0:1 (0:1).

Izabranici Dijega Simeonea ponovo su znali šta žele, uspeli su da primire loptu na sredini terena, sačekaju svoju priliku za postizanje pogotka i još jednom minimalnim rezultatom došli do zasluženog trijumfa.

Ono što je bilo najvažnije dogodilo se dva minuta pre isteka prvog dela igre, Gabi je sjajno poslao dubinski pas u srce šesnaesterca domaćih, Raul Garsija se probio između Matjea i Gaje, zakačio loptu glavom i kaznio nerezonsko istrčavanje Gvaite, kojeg je preskočila lopta i zarvšila u donjem desnom uglu gola Slepih miševa.

Valensija je u nastavku meča pokušavala da dođe makar do boda, ali udaci Fegulija, Pjatija i Žonasa nisu bili dovoljno precizni da bi se nadmudrio golman kalibra Tiboa Kurtoe.

U 85. minutu Dijego Kosta je imao odličnu priliku da pet minuta pre kraja meča i definitivno reši pitanje pobednika, ali je njegov pokušaj odlično izblokirao 27-godišnji čuvar mreže, koji se ovoga puta nije dao iznenaditi.

Madriđani u sredu igraju revanš meč polufinala Lige šampiona sa Čelsijem na Stamford Bridžu, a onda idu na noge Levanteu, pa dočekuju Malagu na Kalderonu, gde bi mogli da proslave jubilarnu 10. šampionsku titulu, prvu posle 18 godina pauze.