"Milorad Mažić"

Pao najbolji srpski sudija: Milorad Mažić oštetio Partizan! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 23.08.16. | 14:36

Analiza pokazala da je Mažić propustio da dosudi jedanaesterac u korist crno-belih protiv Spartaka, čeka ga pauza, kao i još dvojicu arbitara

Milorad MažićMilorad Mažić je oštetio Partizan! To je zaključak Sudijske komisije Fudbalskog saveza Srbije, koja je analizirajući sporne detalje sa susreta šestog kola Superlige zaključila da je arbitar iz Vrbasa propustio da dosudi jedanaesterac za crno-bele protiv Spartaka.

Mažiću se na dušu stavlja detalj iz 60. minuta, kad pri rezultatu 0:0, nije video prekršaj Ognjena Mudrinskog nad Nikolom Milenkovićem. Napadač subotičlog sastava je povukao za dres štopera Partizana i onemogućio ga da šutne loptu ka golu.
Komisija je ustanovila da je bilo potrebe da se dosudi kazneni udarac za Partizan zbog guranja od strane domaćeg igrača u trenutku kad je fudbaler Partizana trebao da uputi loptu glavom ka golu“, stoji u obrazloženju Sudijske komisije, objavljenom na sajtu FSS.

Osim tog, sporan je i detalj iz 74. minuta. Beograđani su se opet žalili da su zakinuti za penal poselč kontakta Miroslava Radovića i čuvara mreže Spartaka Budimira Janoševića.
Golman domaćih ostvario je kontakt prekršajem nad igračem Partizana, ali je pregledom snimka utvrđeno da je lopta u tom trenutku već napustila granične linije igrališta, tako da nije bilo potrebe za tehničkom kaznom, ali jeste za disciplinskom kaznom golmanu domaćih“, dodaje se u saopštenju Sudijske komisije.

Inače, meču u Novom Sadu, koji je Spartak dobio 2:1, prisustvovao je i Miroslav Radoman, predsednik Sudijske organizacije FSS.
Sudijska komisija sačekaće dopunu izvešataja posmatrača suđenja, a arbitri e sa navedenog meča neće biti angažovani u narednim kolima na utakmicama Superlige“, zaključak je Sudijske komisije.

Miroslav RadomanUtvrđeno je da su ispod očekivanja sudili još Zoran Široki na meču Rad - Bačka, kao i Danilo Grujić na susretu Čukarički - Vojvodina, pa i njih dvojicu, kao i Milorada Mažića, čeka „hlađenje“.

(FOTO: Star sport)