PAOK u Gruziji overio Evropu: Ivićeva legija protutnjala kroz Tbilisi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 18.08.16. | 19:45

Solunski klub ubedljivo porazio Dinamo sa 3:0 u prvom meču plej-ofa Lige Evrope

Vladimir Ivić

Lepo, lagano i efikasno igrali su večeras fudbaleri PAOK-a na gostovanju u Gruziji gde su ubedljivo porazili Dinamo iz Tbilisija sa čak 3:0 (1:0) u prvom meču plej-ofa za Ligu Evrope. Solunski klub prevodio je sa klupe naš Vlada Ivić, stručnjak koji je tokom leta totalno rekonstruisao zatečenu ekipu i koji je naparavio solidan tim, a što se videlo u prestonici Gruzije.

Nije se PAOK zaletao, strpljivo je držao loptu u posedu, bio mnogo bolji od Dinama, pa je svojim navijačima, koji su doputovali u lepom broju u Tbilisi, pružio razlog da uživaju ne samo u pobedi već i u grupnoj fazi ovog takmičenja od jeseni.

Već posle prvih 45 minuta bilo je jasno da je PAOK kvalitetniji, a pogodak Lea Matosa posle prekida u 20. minutu, otvorio je grčkom timu put ka sigurnom trijumfu. U drugom poluvremenu Atanasijadis je posle još jednog kornera u 71. povećao na 2:0, a tačku na ovaj meč stavio je sjajni Fakundo Pereira nakon sjajne kontre u 83. minutu.

Čista i zaslužena pobeda gostiju, koji su već danas obezbedili plasman u grupnu fazu, pa će revanš u Solunu sledećeg četvrtka biti samo formalnost.