"Stanković i Arsenijević"

Partizan pao posle pola godine: Jovančićeva osveta crno-belima! Grbić se obrukao (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.10.14. | 18:46

Prvi poraz crno-belih ove sezone, ekipa Marka Nikolića pala na drugo mesto na tabeli

Stanković i ArsenijevićIspod Đurđevog brda Parni valjak ne mrda! Najsporijom vožnjom u dosadašnjem toku sezone, dosadašnji lider superligaškog karavana je zaokružio fatalnu sedmicu, započetu debaklom od Bešiktaša, a produbljenom porazom u Jagodini. Prvim u istoriji – 0:1 (0:0), koji ih je spustio na drugo mesto tabele, sa bodom zaostatka u odnosu na Vojvodinu, ali i utakmicom manje (protiv OFK Beograda), pred derbi sa Novosađanima narednog vikenda.

Da ironija bude veća, po fudbalere Partizana koban je bio njihov bivši član i jedna od promašenih investicija nekadašnjeg direktora Mladena Krstajića Vladimir Jovančić. Nekadašnji napadač Rada i internacionalac u Južnoj Koreji kaznio je niz grešaka u odbrani gostiju u 56. minutu, tako što je samo ćušnuo loptu u mrežu sa tri metra, posle akcije Milinkovića u proigravanja Đurića, koji nisu uspeli da spreče ni Lukač, ni Stevanović.

Jovančićev pogodak je prvi koji su Ćurani ikad postigli u sudarima sa klubom iz Humske 1 na svom terenu, a ujedno je označio kraj Partizanove serije od osam vezanih pobeda u ovom prvenstvu i prekinuo niz od ukupno 13 vezanih trijumfa na terenima Superlige, računajući i završetak minule sezone, pošto ih je prethodno porazio Napredak u Kruševcu još 22. aprila ove godine. Koliko je propusta bilo u izdanju crno-belih pokazuje i detalj iz 76. minutu, kad je Jovančić na proigravanje Lepovića izbio sam pred Lukača, ali je oklevao i dozvolio mladom Stevanoviću da ga stigne i izblokira.

Stevanović i ĐurićGledajući šanse i uložen trud prva pobeda Jagodine nad Partizanom na domaćem terenu potpuno je zaslužena, međutim, ko zna da li bi do tog podviga domaći stigli da se Petar Grbić nije obrukao u 61. Minutu promašajem koji spada u kategoriju  neverovatnih. Crnogorski reprezentativac je posle greške Mihajliovća izbio sam pred Anđelka Đuričića i sa pet metara uspeo da pogodi – spolji deo mreže.

Stevanović, Lazović i Drinčić nisu uspeli da nadmudre CvetkovićaNajefikasniji napad lige ove večeri bio je potpuno odsećen, ni Grbić, ni Saša Ilić nisu uspeli da stvore prilike Lazoviću i Škuletiću, ako se ne računa pokušaj iskusnijeg člana tandema špiceva iz prvog poluvremena kad je njegov udarac sa 18 metara zaustaviio Đuričić. U Partizanovoj igri osetio se umor, potrošenost, možda i apatija, ali i tako loši crno-beli su mogli da se spasu da je šut Nikole Drinčića osam minuta pre kraja umesto na stativi završio u mreži.