""
""

Partizanov fantom opljačkao Anderleht, šampion nemoćan bez Srba

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.10.13. | 16:35

Žarko Tomašević sjajno komandovao odbranom Kortrijka za prvu pobedu u Briselu u istoriji (1:0)

Anderleht je opet zabrljao! Šampion Belgije je posle poraza u Ligi šampiona od Olimpijakosa (0:3) pretrpeo još jedan udarac u bradu, ovoga puta u desetom kolu Pro lige, pošto je bodove sa Konstant van den Štoka odneo Kortrijk – 0:1 (0:1).

Posle ovog neuspeha, Ljubičasti zaostaju čak devet bodova za liderom iz Liježa i čeka ih dramatično težak posao u odbrani titule. Kakav je ovo ožiljak na licu velikog favorita pokazuje i činjenica da je Kortrijk izborio prvu pobedu u Briselu u istoriji, pošto je na prethodnih osam gostovanja poražen čak sedam puta.

Odlučujući trenutak meča zbio se u drugom minutu nadokande prvog poluvremena, kad je Hrvat Ivan Santini pobegao čuvarima i dodavanje De Smeta iskoristio da šokira domaću publiku, koja je i pre i posle toga drhtala pred naletima gostiju, pa su se ređale šanse pred rezervnim golmanom Kaminskim.

Anderleht nije imao snage da uzvrati i tek se sad vidi kakvu je medveđu uslogu svom timu napravio Aleksandar Mitrović. On je danas izdržao drugi od tri meča suspenzije zbog pljuvanja ka navijačima Briža i bez klasičnog centarfora napadi domaćeg tima sveli su se na haotične pokušaje od kojih je najbolji bio Klještanov, ali je njegov udarac  u 42. minutu završio na prečki.

Što se rezultat u drugom poluvremenu nije menjao zasluga je Žarka Tomaševića. Momak koji je samo prošao kroz Partizan, a od navijača dobio nadimak Fantom (nikad nije odigrao ni sekund zvaničnog meča) ukočio je sve napade Anderlehta, dok se dobrom igrom na sredini teren Nebojša Pavlović pobrinuo da Kortrijk zabeleži petu pobedu, vrednu proboja na šesto mesto!

Trener Anderlehta Džon van der Brom nije u igru uvodio Luku Milivojevića, pa je nekadašnji vezista Crvene zvezde sve vreme sedeo na klupi.