""
""

Penal u 95. minutu spasio Benfiku, Evandro strelac u porazu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 17.02.13. | 23:42

Lisabonski Orlovi na jedvite jade slomili otpor Akademike pogotkom napadača u poslednjem minutu meča. Lep gol nekadašnje Zvezdine desetke nedovoljan da Eštoril izbegne poraz

Umalo senzacija na La Luzu! Sekunde su delile Akademiku od boda u gostima protiv Benfike, ali je penal u 95. minutu doneo pobedu velikom favoritu iz Lisabona.

Benfika je tokom celog meča dominirala, stvarala šanse, ali je gostujući golman Rikardo bio neverovatan. I kada se činilo da će Akademika zaustaviti favorizovane Orlove, sudije duel Dijasa i Gaitana okrakterisao kao penal. Sigurno izvođač najstoržije kazne u 95. minutu je bio Lima i Benfika se opet bodovno poravnala sa Portom.

Nekadašnji vezista Crvene zvezde, Evandro Goebel je postigao svoj drugi prvenstveni gol u dresu Estroila. Brazilac je bio strelac glavom, ali je uspeo samo da smanji vođstvo Maritima na 2:1, što je rezultat kojim je i završen meč.