"Inter"
"Inter"

Pinilja raspršio evropske snove Intera, podela bodova u derbiju Đenove (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.04.13. | 17:00

Roma iskoristila kiks Neroazura i stala uz bok Laciju. Dušan Basta asistirao za drugi gol Udinezea

InterIznenađenje ili ne, tek Kaljari je u 32. kolu Serije A pobedio Inter sa 2:0 i nastavio uspešan niz koji sada iznosi pet utakmica bez poraza. Apsolutni junak duela na Sardiniji bio je rezervista Maurisio Pinilja, koji je ušao u 56, a u roku od 20 minuta postigao oba gola, s tim da je prvi bio sa penala. Čileanac je tako produžio krizu tima iz Milana, koji je i drugi put za redom napustio teren pognute glave i pao na šestu poziciju koja ne donosi ni Ligu Evrope. Zdravko Kuzmanović je ušao u ugru u 53. minutu umesto Gargana, dok Dejana Stankovića nije bilo ni na klupi.

Roma je pobedom nad Torinom u gostima iskoristila kiks i preskočila Inter, te sada deli petu poziciju sa Lacijom i nastavlja borbu za Ligu Evrope. Osvaldo je u 22. doveo Vučicu u vođstvo, Bjanki osam minuta kasnije izjednačio, a konačan ishod postavio je Lamela evrogolom u 60. minutu za 2:1. Alen Stevanović svih 90 minuta je presedeo na klupi Bikova.

U debiju Đenove bodovi su podeljeni na ravne časti, s tim da Sampdorija ima razloga da žali za celim plenom. Sampa je vodila golom Edera u 28. sve do deset minuta pre kraja, kada je Matuzalem iskoristio brojčanu prednost, pošto je prethodno isključen Kosat, i postigao izjednačujući pogodak sa distance za TV špice – 1:1. Srpski reprezentativac Nenad Krstičić povredio se u 17. minutu i mesto na terenu prepustio Munariju. Boško Janković je ceo meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Okršaj Parme i Udinezea, timova koji se nalaze na sredini tabele, pripao je gostima – 0:3. Reprezentativac Srbije Dušan Basta asistirao je kod drugog gola Zebri u 43. minutu, kada je Muriel drugim golom na meču praktično potvrdio da će sva tri boda otići za Udine. Golman Željko Brkić skoro da nije imao posla...