"Pareha posle postignutog gola"

Pishuan ostaje neosvojiva tvrđava: Pareha produžio Seltinu agoniju! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 03.01.15. | 19:56

Gosti su igrali sa igračem manje skoro čitav meč zbog isključenja Planasa u 21. minutu

Pareha posle postignutog gola

Ni Barsa, ni Real... Jedina ekipa koja još uvek nije izgubila u Primeri na svom terenu je Sevilja! Tim Unaija Emerija savladao je Seltu u 17. kolu španskog šampionata – 1:0 i na taj način ostao je nedodirljiv na svom Ramon Sančez Pishuanu. Gosti su od 21. minuta igrali sa igračem manje zbog isključenja defanzivca Selte Karlesa Planasa.

Tim iz Viga se dobro nosio sa favorizovanim domaćinom sve do sredine prvog poluvremena. Ali, u 21. minutu je sve palo u vodu. Defanzivac gostiju Karles Planas jeftino je zaradio direktan crveni karton zbog starta nad Denisom Suarezom kojim je prekinuo kontru domaćih na centru terena, ali je odluka sudije bila diskutabilna s obzirom na to da Planas nije bio poslednji igrač odbrane.

Nakon toga Sevilja je krenula u ofanzivu i nije joj dugo trebalo da stigne do prednosti. Dosuđen je prekršaj u 32. minutu na dvadesetak metara od gola Selte, a Nikolas Pareho sjajnim udarcem dovodi Sevilju do, ispostaviće se, ključne prednosti.

Imali su domaći još nekoliko šansi do kraja, a najbolja je bila ona kada je Hoze Antonio Rejes pogodio prečku, no to nije uticalo na konačan ishod duela i Piskuan ostaje neosvojiv!

Srpski internacionalac Nemanja Radoja odigrao je svih 90 minuta u dresu Selte.

Sevilja ovom pobedom dolazi do 33. boda i makar do sutra izbija na četvrtu poziciju na tabeli, dok je Selta nanizala i šesti uzastopni poraz u Primeri, a ekipa iz Viga na tim utakmicama nije postigla nijedan pogodak! Klub iz Viga zauzima osmo mesto sa 20 sakupljenih bodova.

U narednom 20. kolu Sevilja gostuje Almeriji, dok će Selta ugostiti Valensiju.