"Marko Šćepović u naletu"

Pobedila defanziva; Sloboda - Partizan 0:0

Vreme čitanja: 2min | čet. 04.04.13. | 17:47

Golman Užičana Dejan Ranković najbolji igrač utakmice. Gol gostiju spasavali Ivanov i Stojković. Zvezda na minus sedam

Marko Šćepović u naletuStaro fudbalsko pravilo kaže da se promašaji kažnjavaju, ali na užičkom Begluku nije bilo tako. Verovatno zbog toga što je teško proceniti ko je propustio bolje šanse. Na kraju 0:0 u 21. kolu Superlige u kojem su aktuelni šampioni iz Humske prokockali još dva boda.

Sada im se Crvena zvezda primakla na sedam bodova zaostatka, pa će crno-beli derbi sa Vojvodinom dočekati pod velikim pritiskom sa imperativom pobede. Ne tako davno, na komfornih plus 11, činilo se da je šampionska trka već gotova.

Na Begluku crno-beli nisu mogli protiv inspirisanog Dejana Rankovića, koji je bez svake sumnje bio najbolji igrač meča.

Skidao je sve šuteve koji su išli ka njegovom golu, pa treneru Partizana Vladimir Vermezoviću nije pomogla ni igra sa tri špica u jednom delu drugog poluvremena.

Najuporniji je bio Aleksandar Mitrović, ali ni on nije pronašao put do Rankovićeve mreže. Dva puta je bio i neprecizan, a posebno će se pamtiti njegovi pokušaji iz drugog poluvremena. Jedina greška Rankovićeva, posle sjajnog pasa Predraga Luke, nije iskorišćena jer je lopta prešla preko noge Mitroviću koji je sa pet metara, dosta iskosa, vrlo neprecizno tukao.

Nišanske sprave je kasnije podesio, ali je Ranković refleksnom intervencijom nogom odbranio taj pokušaoj. Prethodno je još bolje reagovao u 27. minutu kada je šut Darka Brašanca sa sedam metara poslao u korner.

Konstantni naleti gostiju otvarali su i prostor za kontre, ali su domaći retko uspevali da povežu dva dobra pasa (pred sam kraj su uprskali i u tri na jedan situaciji). Ipak, dva puta su bili vrlo blizu.

U 19. minutu je Vladimir Stojković loše procenio putanju lopte posle centaršuta Jovice Vasilića i prepustio je Aleksandru Pejoviću, ali je njegov nedovoljno jak udarac Ivan Ivanov na gol liniji izbacio u korner.

U 72. minutu propisno se obrukao Aleksandar Pejović, koji je nanizao trojicu protivničkih igrača, ali je, kada je ispred sebe imao samo Stojkovića, izgubio snagu i slabim šutem omogućio golmanu crno-belih da se istakne.

SLOBODA – PARTIZAN 0:0

Stadion: Na Begluku;
Gledalaca: Oko 9.000;
Sudija: Vlado Glođović;

Sloboda: Ranković, Vasilić, Bajić, Lovrić, Gojković, Pejović, Pilipović, Knežević, Galvao  (od 94’ Jovanović), Purić (od 87’ Memedović), Ranđelović (od 90’ Davronov).

Partizan: Stojković, Miljković, Ostojić, Ivanov, Stanković, Smiljanić, Luka (od 69’ Silva), Ilić (od 64’ Kojić), Brašanac, Šćepović (od 77’ Ninković), Mitrović.

(FOTO: partizan.rs)

Dejan RankovićIvan IvanovFK Partizansloboda užiceSrbijaSuperligaVladimir Stojković