""
""

Počeo život bez De Brujnea, ali Vukovi i bez njega grizu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 28.08.15. | 22:34

Volfzburg u uvodnom meču trećeg kola Bundeslige lako izašao na kraj sa bezopasnim Šalkeom - 3:0

Počeo je život bez Kevina De Brujnea - nastavila se sjajna serija Volfzburga. Iako bez najboljeg igrača koji će tokom vikenda potpisati za Mančester Siti, vicešampion Nemačke je sačuvao izvanredan učinak od godinu i po dana bez poraza pred svojim navijačima, pošto je na premijeri trećeg bundesligaškog kola razoružao Šalke (3:0).

Osim De Brujnea, koji je meč pratio sa trbina, timu Ditera Hekinga nedostajao je i hrvatski napadač Ivan Perišić, koji se nalazi pred transferom u Inter, ali njihovi izostanci se nisu primetili u sudaru sa ekipom iz Gelzenkirhena, jer su Rudari samo u drugoj polovini prvog poluvremena pokazali da mogu da budu dostojan rival, ali su sa Folksvagen arene ispraćeni sa tri lopte u mreži golmana Farmana.

Njega je već u 17. minutu načeo fenomenalni holandski napadač Bas Dost, koji je na centaršut Kristijana Treša, iz izuzetno teške pozicije, van balansa, uspeo da pogodi cilj i utaba domaćinu put ka trijumfu.

U drugom delu Volzfburg je sve dileme oko pobednika otklonio za samo dva minuta. Najviše zahvaljujući Rikardu Rodrigezu. Švajcarski levi bek je najpre sigurno izveo jedanaesterac posle prekršaja Kolašinca nad Luizom Gustavom, da bi zatim na njegovo dodavanje iz kornera spretno reagovao Tim Klose i doneo Vukovima sedmi bod u sezoni koji im omogućava da prenoće na prvom mestu, bar do derbija između Bajerna i Leverkuzena, koji je na programu u Minhenu u subotu veče.