""
""

Podmornica raznesena u Baskiji za sedam minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.10.16. | 13:50

Sjajan preokret Eibara u duelu sa Viljarealom i pobeda od 2:1 (0:1) u uvodnom meču današnjeg programa Primere

Odličan meč odigrali su u Baskiji u današnjem matineu Eibar i Viljareal, a posle dosta uzbuđenja domaćin je slavio sa 2:1 (0:1). Samo sedam minuta bilo je dovoljno pulenima trenera Mendilibara da potpuno preokrenu vođstvo gostiju, koji su do 80. minuta bili ubeđeni da se sa tri boda vraćaju kući.

Ali, onda je usledio pad Žute podmornice, iz igre je izašao Sansone, što je bio poklon domaćinu da zabeleži trijumf. Prvo je štoper Ivan Ramis posle centaršuta Ležuena u 80. minutu matirao Serhija Asenha, a samo sedam minuta kasnije iz kontre prepisane iz fudbalskih udžbenika Pedro Leon je kompletirao preokret i trijumf Eibara.

Bila je to kruna iniciative domaćina koji je bio bolji u poslednjih 20 minuta meča, a pravo je čudo kako je odbrana Viljareala tako dugo odolela. Istina, kod rezultata 1:1 u 85. minutu Sedrik Bakambu je sa nekoliko metara promašio gol glavom, pa se kazna nekako najavila tim promašajem.

Žuta podmornica je prvo poluvreme rešila u svoju korsit pogotkom sa bele tačke, za koji se pobrinuo Bruno Sorijano, a taj detalju 41. minutu bio je ujedno i jedini vredan pomena iz tog perioda. Drugo poluvreme je bilo mnogo bolje, oba tima su dobro trčala, a pre nego što je preokrenuo rezultat i pobedio, Eibar je imao nekoliko izvanrednih prilika, ali je Serhio Asenho zaustavio pokušaje Inuija, Kikea, Pedra Leona i Serhija Enriha

Ipak, ništa nije mogao u završnici meča golman Viljareala, pa je Žuta podmornica doživela prvi poraz u sezoni.