"Radost Zenita"

Pokorena prestonica: Zenit se za titulu pita (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 01.11.14. | 15:55

Gosti su otpor domaćina slomili već u sedmom minutu, kada je uz mnogo sreće mrežu Igora Akinfejeva zatresao Havi Garsija, ali je prosto neverovatno kako je rezultat 1:0 ostao do kraja meča

Radost Zenita

Dve godine je Zenit čekao na novo rušenje CSKA u Moskvi i konačno ga je dočekao. Izabranici Andrea Viljasa Boasa ostvarili su verovatno najvažniji trijumf u ovoj sezoni i zadali težak udarac najozbiljnijem rivalu u borbi za šampionsku titulu – 0:1 (0:1).

Gosti su otpor domaćina slomili već u sedmom minutu, kada je uz mnogo sreće mrežu Igora Akinfejeva zatresao Havi Garsija.

Od tog trenutka, pa sve do poslednjeg trenutka meča, napadi i velike prilike smenjivale su se na obe strane, pa je prosto neverovatno kako nije došlo do promene rezultata.

Domaćin je u nastavku meča, a pogotovo u drugom poluvremenu, napadao svim silama i svim raspoloživim sredstvima, ponekad i nerezonski, što su gosti u nekoliko navrata mogli da kazne, ali nisu uspeli.

U promašajima su prednjačili Džagoev i Musa, a u nastavku im se pridružio i Dumbija.

Sa druge strane se nisu proslavili ni Hulk ni Keržakov, ali su to navijači Zenita daleko lakše podneli.