"Miloš Ninković"

POLUVREME: Penal, stative i 0:0 na Marakani! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 15.03.14. | 17:46

Miloš Ninković sa kreča uzdrmao okvir gola. Na drugoj strani opasno zapretio Spalević, ali prvih 45 minuta Crvene zvezde i Radničkog završeno je bez golova

Miloš NinkovićPet komada primio je Radnički 1923 protiv Partizana u prošlom kolu, ali je očigledno naučio lekciju, pa na gostovanju kod Crvene zvezde uspešno odoleva uprkos potpunoj dominaciji domaćeg tima. Na poluvremenu - 0:0.

Lopta je sve vreme kružila oko kaznenog prostora gostiju iz Kragujevca, ali je baš Radnički prvi ozbiljno zapretio. U 21. minutu  centaršut sa desne strane, Darko Spalević je pobegao Savu Pavićeviću i glavom dobro tukao, ali je lopta završila na stativi.

Pet minuta kasnije uzvraćaju crveno-beli, ali je pokušaj Dragana Mrđe glavom oprezni Ognjen Čančarević skrenuo u korner.

Nepun minut potom najbolja prilika za Zvezdu pošto je sudija Miodrag Gogić kontakt Lazara Rosića i Dragana Mrđe verovatno i prestrogo okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Međutim, pravda je zadovoljena pošto je šut Ninkovića sa kreča uzdrmao stativu, pa se rezultat nije menjao.

Isti slučaj i u finišu prvog poluvremena kada je Abiola Dauda pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali je Čančarević još jednom bio siguran.

Nervoza sve prisutnija u taboru Crvene zvezde...

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 1923 0:0

Stadion: Crvene zvzede;
Sudija: Miodrag Gogić;

Crvena zvezda: Bajković – Pečnik, Pavićević, Kelhar, Mijailović – Kovačević, Lazović, Milijaš, Ninković – Dauda, Mrđa;

Radnički 1923: Čančarević – Pavlović, Bubanja, Rosić, Marić – Nedović, Adamović, Knezević, Krivokapić, Beljić – Spalević.

(FOTO: Star Sport)