""
""

Poništite ugovor Šubertu, bolje je radio kao volonter

Vreme čitanja: 2min | pet. 28.10.16. | 22:21

Borusija nije postigla gol otkako je njen trener dobio novi, dugoročni ugovor...

U fudbalskom, ili sportskom svetu uopšte, kada dobijete novi ugovor to vas obično motiviše i počnete da beležite još bolje rezultate, a sa čudakom sa klupe Borusije iz Menhengladbaha potpuno drugačija situacija. On je svoj novi, dugoročni ugovor (do 2019. godine, do tada je radio kao "volonter", s obzirom da je prvi tim vodio "usput", zvanično je bio šef struke druge ekipe) proslavio 28. septembra porazom od barselone u Ligi šampiona i od tada Koltovima manje više sve ide naopako, pogotovo u Bundesligi.

Borusija je večeras zabeležila i četvrti meč u nizu na kom nije pobedila i ne samo to - otkako je Šubert stavio paraf na novi sporazum sa slavnim klubom, njegovi momci ni gol nisu uspeli da postignu - protiv Ajntrahta danas 0:0.

Mladi stručnjak bi kao izgovor mogao da koristi činjenicu da već duže vreme igra bez svoja dva ponajbolja fudbalera, povređenih Rafaela i Azara, ne igra ni Kristensen, a Daud je potpuno van forme, no do sada ekipa nikada nije imala krizu igre. A upravo je tu slučaj na poslednjih nekoliko utakmica. Protiv Ajntrahta golman Hradecki zabeležio je jednu jedinu ozbiljnu intervenciju za 92 minuta igre. Dogodilo se to u poslednjoj četvrtini meča, kada je Vent opalio sa petnaestak metara posle dobre akcije, a lopta se od ruku čuvara mreže tima iz Frankfurta odbila do prečke.

Svi ostali napadi domaćih fudbalera uglavnom su završavali daleko od šesnaesterca. Šubertovu igru kratkih pasova baziranu na velikom posedu lopte - nešto slično što radi Barselona - Niko Kovač "uništio" je visokim presingom tokom svih 90 minuta utakmice.

Ajntraht je bio zadovoljan bodom i to je pokazivao u svakom trenutku. Jedinu šansu za goste imao je Hrgota u 25. minutu kada ga je lepo petom proigrao Mijat Gaćinović, ali ovaj je iz izgledne pozicije tukao u spoljnji deo mreže - sa desetak metara malo iskosa.

Borusiji i Ajntrahtu ovo je bio 86. meč u Bundesligi od 1965. godine. Zanimljivo, večeras tek treći put nije bilo golova...