"Slaven Bilić"

Ponovo ludnica u Turskoj: Bešiktaš dao dva komada s igračem manje, pa ispustio tri boda za tri minuta! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 27.10.14. | 21:04

Istanbulski klub je prvi put poražen još od avgusta

Slaven BilićCrni orlovi iz Istanbula prizemljeni su u Kajseriju! Bešiktaš je doživeo prvi poraz u ovoj sezoni na gostovanju Erčijeu u sedmom kolu turske Superlige- 3:2 u utakmici na kojoj su viđena dva preokreta, na taj način propustivši priliku da se dodatno odlepi najbližim pratiocima Ahisaru i Galatasaraju koji su takođe poraženi u ovom kolu. Ekipu Slavena Bilića je na gostovanju pratilo skoro dve hiljade njihovih navijača, ali to nije mnogo smetalo igračima Erčijea koji su došli do prve pobede od starta sezone.

U prvom poluvremenu nije viđen nijedan pogodak što se donekle i očekivalo, s obzirom na to da ovogodišnji mečevi Bešiktaša i Erčijea ne obilujuju golovima.

Drugi deo igre doneo je znatno više uzbuđenja i prvi do prednosti dolaze domaći u 54. minutu preko Džona Bojea. Kada je Gokhan Tore u 67. minutu zaradio drugi žuti karton i isključenje, stvari su delovale loše po gostujući sastav. Međutim, usledio je odgovor Bešiktaša koji prvo poravnava rezultat u 70. minutu golom Kerima Freja, da bi isti igrač 15 minuta kasnije drugim pogotkom na meču doneo potpuni preokret gostima. No, domaći se nisu predavali i u 89. minutu Brazilac Edinjo donosi izjednačenje timu iz Kajserija. A onda je usledio potpuni šok za fudbalere Slavena Bilića- u 90. minutu Čenk Alkilič pogađa mrežu gostiju i donosi svom timu prvu pobedu u ovoj sezoni, a Bešiktašu nanosi prvi poraz u Superligi.

Nakon ovog poraza Partizanov rival iz Lige Evrope ima 14 bodova i još uvek drži prvo mesto na tabeli, dok se Erčije prvom pobedom u sezoni domogao 14. mesta i pobegao iz opasne zone.