""
""

Poraz koji ne boli - Česi zaustavili srpske omladince, Šaponjić nemilosrdno trese mreže (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 13.10.15. | 16:49

Srpski fudbaleri još ranije su osigurali plasman u sledeću fazu kvalifikacija za EP, napadač Partizana turnir završio sa pet golova

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u Talinu od selekcije Češke sa 4:2 u poslednjem kolu prve runde kvalifikacija za prvenstvo Evrope, ali je još ranije osigurala plasman u sledeću fazu.

U srpskoj ekipi ponovo je zablistao napadač Partizana Ivan Šaponjić koji je postigao dva gola, u 36. i 47. minutu.

Mladi centarfor je tako ovaj kvalifikacioni turnir završio sa ukupno pet postignutih golova.

Omladinci Srbije i Češke pružili su dobru partiju i pored činjenice da su pre poslednjeg kola obezbedili plasman u elitnu rundu takmičenja.

Srpski selektor Branislav Nikolić i pored činjenice da je ostvaren cilj nije ništa prepuštao slučaju. Na teren je poslao najbolju ekipu. U prelomnim trenucima češki momci su se bolje snašli od srpskih igrača i zasluženo su pobedili.

Posle ovog poraza Srbija je zauzela drugo mesto na tabeli sa šest bodova, iza Češke koja je ostvarila maksimalan učinak. Dve prvoplasirane ekipe izborile su mesto u narednoj rundi kvalifikacija.

U poslednjoj utakmici ove grupe, selekcija domaćina, Estonije pobedila je Jermeniju sa 2:0.

SRBIJA – ČEŠKA 2:4 (1:2)

Sudija: Tobijas Štiler (Nemačka)
Stadion: Kalevi u Talinu
Strelci: Šaponjić u 36. i 47. min za Srbiju, Klima u 15. i 19. iz penala, Ladra u 63. i Kuhta u 83. minutu za Češku
Žuti kartoni: Šarenac, Zlatković, Glavčić, Šaponjić (Srbija), Brezina, Šćepanek, Trubač, Klima (Češka)

SRBIJA: Nikolić, Mijailović M. Stanković, Stojanović (od 5. min Šarenaca), Zlatković, Glavčić, Senić, Zličić (od 58. min Lutovac), N. Jovanović, Šaponjić, Duronjić. Kapiten: Miloš Stojanović, selektor: Branislav Nikolić

ČEŠKA: Svaček, Souček, Brezina, Liška (od 46. min Štepanek), Čmelik, Pruša, Trubač, Vizner, Ladra, Klima (od 84. min Mihalik), Hašek (od 64. min Kuhta).