Porto postao šampion Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 29.04.19. | 19:50

Omladinci Zmajeva porazili Čelsi u finalu UEFA omladinske lige - 3:1

Omladinci Porta novi su šampioni Evrope nakon što su u finalu UEFA omladinske lige u Nionu porazili Čelsi sa 3:1.

Zasluženo, jer su bili bolji i dominantniji u većem delu utakmice, mada je pitanje šta bi bilo da je kapiten londonskih Plavaca Luk Mekormik iskoristio dva zicera u uvodnih deset minuta. Neshvatljivo je kako je desetka Čelsija dva puta iz istovetne pozicije, sa nekih 10-11 metara, prebacila čitav gol posle sjajnih asistencija zapaženog desnog beka Lemptija.

Naravno, kazna je usledila odmah, a iz prve prave šanse za Porto na meču Vijeira je u 18. doneo prednost Zmajevima. Uspeo je Čelsi da izjednači početkom drugog poluvremena preko mladog Holanđanina Dišona Redana, ali je samo dva minuta kasnije Keiroš vratio vođstvo Zmajevima. Svaku dilemu oko konačnog ishoda otklonio je Afonso Sousa u 75. minutu pa je Porto proslavio premijernu titulu omladinskog prvaka Evrope.

Čelsi, koji je osvajao dva puta ovo takmičenje (u dosadašnjih šest izdanja), izgubio je danas svoje prvo finale.