""
""

Potop Zvezde u Pecari, “fenjeraš“ očitao lekciju Rakočeviću i društvu!

Vreme čitanja: 3min | pon. 11.03.13. | 22:08

Crveno-beli odigrali jedan od najgorih mečeva ove sezone, što je Široki maksimalno iskoristio i ponizio ekipu koja se borila za prvo mesto u Jadranskoj ligi - 78:74

Kakav potop Crvene zvezde Telekom u Širokom Brijegu! Verovatno niko nije očekivao da će četa Vlade Vukoičića izgubiti košarkaški dvoboj sa “fenjerašem“ ABA lige, koji je u ovom meču više izgledao kao tim koji se bori za prvo mesto na tabeli nego gosti iz Beograda – 78:74 (24:13, 24:21, 16:17, 14:23)!

Već tokom prve četvrtine Široki je pokazao da, bez obzira što je “fenjeraš“, neće tako lako dati gostima iz Beograda pobedu. Crveno-beli kao da su se potpuno opustili posle poraza Igokee od Partizana, jer je domaćin furioznom igrom u jednom trenutku vodila sa čak 21:9!

Tokom prvih deset minuta tim iz Širokog Brijega je predvodio veoma raspoloženi Željko Šakić sa 10 poena i 4 skoka, dok ga je u stopu pratio Marko Šutalo sa 6 poena (2/3 za tri). S druge strane Nelson je ubacio samo 4 poena, dok se kapiten Igor Rakočević utopio u sivilo ekipe, ubacivši samo 3 poena – 24:13.

Domaćin je nastavio sa dominacijom i u drugoj četvrtini, a polovinom deonice Široki je imao čak 16 poena prednosti, 36:20, da bi samo tri minuta pre kraja imali i neverovatnih 18 poena prednosti u odnosu na uspavane pulene Vlade Vukoičića. Ipak, Zvezda je do kraja perioda uslela da smanji na “samo“ 14 poena preko Savovića i Katića, i na veliki odmor otišlo se sa rezultatom 48:34.

Široki je tokom prvog poluvremena ubacio čak sedam trojki, iz 13 pokušaja, dok su crveno-beli imali samo 1/7 van linije 6,75. Najefikasniji kod plavo-belih bio je Šakić sa 12 poena, dok je Šutalo dodao 8. S druge strane Savović je ubacio 7, Lazić, Katić, Nelson i Skot su dodali po 4, dok je Rakočević nastavio sa očajnom partijom (5p, 1/7 za dva, 1/2 za tri).

Ni treća deonica nije bila nešto naročito spektakularna, bar ne po Crvenu zvezdu. Domaćin je nastavio da koristi očajnu igru gostiju i potpuno vladao Pecarom. Beograđani su na minut i po pre kraja četvrtine uspeli po prvi put posle rezultata 15:7 da smanje prednost domaćih na ispod deset razlike, 60:51. Rakočević je u tim trenucima postao prvi igrač Zvezde sa dvocifrenim učinkom. Međutim, Široki je preko izuzetno raspoloženih Šakića i Šutala uspeo da stigne do 13 poena razlike, i na poslednji mali odmor otišlo se pri rezultatu 64:51.

Tokom prva četiri minuta poslednje četvrtine obe ekipe ubacile su samo po dva poena, što je više odgovaralo belo-plavima... A onda je usledilo nekoliko minuta još katastrofalnije igre crveno-belih, koji kao da su u petorci imali pet polurekreativaca, a ne pet profesionalaca, uz sve izgubljene lopte i ispadanje koje nije karakteristično za njih... Široki je iz napada u napad pružao šansu gostima, ali zbunjeni i uspavani igrači Crvene zvezde to nisu umeli, a ni znali da iskoriste.

Ipak, nekim čudom crveno-beli su stigli do koliko-toliko neizvesne završnice, posle dve vezane trojke Radivojevića, ali je domaćin poenima tandema ŠakićŠutalo razrešili svako pitanje pobednika, i zasluženo slavili.

Na kraju Široki produžava nadu da se spasi ispadanja iz Jadranske lige, dok igrači Zvezde treba ozbiljno da se zamisle posle ovakvog izdanja i da žale za poklonom Igokee, koji nisu iskoristili – 76:71.

Najefikasniji igrač u domaćem timu bio je Šutalo sa 21 poena, Šakić je dodao 17, uz 8 skokova. S druge strane Savović je ubacio 14, Rakočević 15, a Skot 11.

Široki – Crvena zvezda Telekom 78:74 (24:13, 24:21, 16:17, 14:23)

Široki: Šutalo 21, Babić, Ramljak 8, Bilinovac 6, Bošnjak, Novak, Šakić, 17 (8sk), Frimen 7, Barać 5, Vragović, Rikić 2, Džons 12

Crvena zvezda Telekom: Cvetković, Subotić, Rakočević 15, Mitrović 2, Lazić 7, Simonović 1, Savović 14 (8sk), Katić 8, Samardžiski 2, Radivojević 7, Nelson 7, Skot 11

(FOTO: MN Press)

BiHBoris SavovićFK Crvena zvezdaEvropaIgor RakočevićJadranska ligaMajkl SkotSrbija