""
""

Povreda pravila na Kanarima: Alaves iz ofsajda do boda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.04.17. | 20:42

U tom trenutku niko na terenu, pa čak ni gostujući igrači, nisu verovali da im je gol priznat – 1:1

Prelep pogodak Kevina Princa Boatenga ipak nije glavna vest sa utakmice između Las Palmasa i Alavesa na sadionu Gran Kanarija. Gosti iz Vitorije osvojili su bod na ovom meču, ali je izjednačujući pogodak Ibai Gomeza postignut iz čistog ofsajda – 1:1 (1:0).

Prosto je neverovatno kakvu je grešku napravila sudijska ekipa na čelu sa Hoseom Luisom Manuerom u 61. minutu i tako bacila senku na ovaj meč. Bila je to apsolutna povreda pravila na Kanarskim ostrvima, jer je u trenutku kada je Gomez uputio udarac na gol domaćina u debelom ofsajdu bio Dejverson, koji se nalazio tačno ispred Raula Kruza.

U tom trenutku niko na terenu, pa čak ni igrači Alavesa, u čijem timu danas nije bilo srpskih internacionalaca Nenada Krstičića i Aleksandra Kataija, nisu verovali da im je gol priznat, a kada su videli da jeste, usledilo je veliko oduševljenje, ali i neverica u domaćim redovima.

Samu završnicu meča obeležio je skandalozan start hrvatskog napadača Marka Livaje nad Markosom Ljorentea zbog kojeg je dobio direjkan crveni karton i to samo tri minuta nakon što je zamenio Ljorentea.

Alaves je tako ostao na 13. mestu, dok se Alaves izjednačio sa Seltom na 10. poziciji španskle Primere.