"Čelsi"

PREMIJER: Čelsi lako, Arsenal teško, Miću već stigao do 15. gola (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.02.13. | 18:08

Španac zakuzaco KPR na dno tabele Premijer lige...

ČelsiČelsi i Svonsi ostvarili su najubedljivije pobede u 26. kolu Premijer lige, pošto su identičnim rezultatom pobedili Vigan, odnosno KPR – 4:1, dok je Arsenal na jedvite jade uspeo da preskoči teško gostovanje Sanderlendu – 0:1.

Plavci su u 23. minutu, preko Ramiresa, otključali bravu gostiju, a sve je bilo gotovo u 56. minutu, kada je Azar doneo velikih 2:0. Maluni je uspeo da smanji rezultat dva minuta kasnije i samo je uspeo da izneravira domaćine, koji su golovima Lamparda i Marina u poslednjih tri minuta meča postavili konačnih 4:1. Lampardu nedostaje još samo četiri gola pa da stigne nekadašnjeg asa Bobija Tamblinga, koji je stao na 202 pogodaka, te postane najbolji strelac kluba svih vremena.

Svonsi je bez problema izašao na kraj sa KPR zahvaljujući Mićuu. Španac koji još nije ostavio utisak kod selektora Visentea del Boskea je otvorio goleadu u 8. i zatvorio u 67, a između toga mrežu Žulija Cezara zatresli su Ranhel u 18. i Ernandez u 50. minutu. Počasni pogodak za goste, kako se ispostavilo, postigao je Zamora u 48. minutu.

Tobždije su se namučile u Sanderlendu, tek golom Kazorle u 36. minutu došli su do tri boda i pete pozicije koja vodi u Ligu Evrope…