"Abiola Dauda"

Probudila se zver iz Nigerije! Dauda pojeo Hajduke (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 03.04.13. | 19:17

Prvenac glavom, drugi gol maestralnom petom, pa asistencija Darku Lazoviću... Zvižduci za Maksimovića, vratio se i Asamoa

Abiola DaudaBriljantna partija Abiole Daude u uverljivoj pobedi Crvene zvezde nad Hajdukom iz Kule od 3:0 (1:0) u 21. kolu Superlige u kojem je Nigerijac podigao lestvicu očekivanja, jer će se posle današnjih majstorskih poteza od njega svaki put tražiti da konstantno maltretira protivnike.

Upravo to je radio u susretu protiv Kuljana, iako je Zvezdi opet trebalo vremena da ubrza ritam i dođe do igre.

Međutim, Hajduk joj je i sam olakšao posao time što je na teren izašao sa skoro potpuno izmenjenim prvim timom (tri dana posle sjajne partije i remija protiv Partizana trener Milanović je iz startnih 11 izostavio Adamovića, Kiša, Rusmira, Sekulića, Lalića, Pekarića...), a rezervisti nisu mogli da odole favorizovanom domaćinu, koji je goste načeo već u 13. minutu.

Centaršut Nenada Milijaša iz kornera sa leve strane išao je nešto iza Daude, ali je Nigerijac sjajno skočio i iz nimalo lake situacije precizno gađao u same rašlje gola Bojana Braća za početnu vođstvo Zvezde.

Međutim, drugi pogodak Daude bio je pravo remek delo koje je sve ostale poteze sa meča, a bilo ih je, posebno u drugom poluvremenu, bacilo u senku.

Filip Mladenović je dobro probio po levoj strani i loptu ubacio u srce kaznenog prostora u visini peterca, a Dauda šmekerski petom promenio njen pravac i prevario nemoćnog Braća. Gol koji se ne viđa svaki dan.

Daudin doprinos večerašnjoj pobedi nije bio samo u samoj navali tima, jer je Nigerijac svojim kretnjama uspeo da otvori prostor saigračima i razmrda pre svih do skora indisponiranog Darka Lazovića, koji je danas konačno zaigrao kako ume.

U 55. minutu je na pas Daude uspeo i da smirenim i lucidnim lobom i treći put matira Braća i postigne svoj prvenstveni pogodak još od avgusta prošle godine!

Lazović je večeras bio značajno agilniji nego u ranijim mečevima, delom i zbog toga što ga je Rikardo Sa Pinto pomerio na levo krilo, a samim tim ohrabrio i Filipa Mladenovića da odigra možda i najbolji meč ovog proleća.

Svoje šanse imao je i Hajduk, ali tek u drugom poluvremenu kada je ostanak bodova u Ljutice Bogdana već bio izvestan. Kišu, Veselinoviću i Sekuliću je, ipak, nedostajalo i malo sreće za barem utešni gol.

Utakmicu su, pored briljantne partije Daude i probuđenog Darka Lazovića, obeležili i povraci Nikole Maksimovića i oporavljenog Natanijel Asamoe. Ovaj drugi je pozdravljen velikim aplauzom, dok je svaki Maksimovićev kontakt sa loptom surovo propraćen zvižducima, uglavnom sa zapadne tribine.

Prvi put je u prolećnom delu zaigrao i Srđan Mijailović.

CRVENA ZVEZDA – HAJDUK 3:0 (1:0)