"Slavlje igrača Hanovera"

Projketil Džimija Brijana najavio pad Berlina: Hanover juri ka Ligi šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 07.11.14. | 22:50

Japanski vezista Hiroši Kijotake nameastio i postigao gol za 2:0 protiv Herte

Slavlje igrača HanoveraHanover nastavlja poteru za mestom u Ligi šampiona. Tim turskog trenera Tajfuna Korkuta kao tajfun je protutnjao Berlinom i pobedom nad Hertom skočio čak na četvrto mesto na tabeli, koje vodi u kvalifikacije za elitni kup - 2:0.

Do trećeg vezanog trijumfa bez primljenog gola Hanover je došao strpljivom igrom, čekajući da se tim iz Berlina istroši, a onda mu zadao kobne udarce u trenucima kad najviše boli. Najpre je u 44. minutu Džimi Brijan postigao prvenac za novi klub otkako je došao iz Liona, francuski napadač je fantastično reagovao na centaršut Hirošija Kijotakea iz kornera, a zatim na simpatičan način proslavio gol, koji mu je namestio japanski vezista.

A upravo je novajlija iz Nirnberga bio nerešiva enigma za igrače Herte: jprvi gol je namestio, zatim mu je jedan poništen, da bi 14 minuta pre kraja realizovao kontru i naneo ekipi iz glavnog grada Nemačke treći poraz za redom.