""
""

Proradili su! Tevezova simultanka, rafal Trikolora, ekvadorsko čudo i sudija za slom šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 29.04.16. | 09:16

Posle dosade u prvih pet polufinalnih duela, velikani su sinoć u Kopa Libertadores režirali zanimljive duele

Ako se nekome u Evropi nije svidelo što je u prvim polufinalnim mečevima Lige šampiona viđen samo jedan gol, šta tek onda da kažu Južnoamerikanci... U prvih pet mečeva osmine finala Kopa Libertadores odirganih u utorak i sredu postignuta su samo dva gola?! Ali preostale tri utakmice prve runde osmine finala odigrane sinoć su donekle izvukle stvar. Velikani su pružili zabavu...

Boka Juniors je slavila u gostima protiv Sero Portenja sa 2:1, Sao Paulo je rasturio Toluku 4:0, dok je aktuelni šampion River Plejt poražen 0:2 na gostovanju Independijente del Valeu.

Karlos Tevez je bio apsolutna zvezda Bokine pobede u Paragvaju. Krcat stadion u Asunsionu je dočekao Boku, a Tevez se potrudio da ga navijači paragvajskog kluba dobro upamte. Postigao je sjajan gol glavom u 29. minutu posle asistencije Marsela Melija, a potom je u 60. minutu fantastičnim pasom asistirao Niku Lodeiru za drugi gol Boke. Četiri minuta pre drugog gola Boke, njen golman Orion je odbranio penal Luisu Lealu, ali nije ništa mogao u 86. minutu kada je Domingez “panenkom“ posle još jednog penala uspeo da donese gol nade Sero Portenju pred nemoguću misiju u revanšu na Bombonjeri. Boka je jednom nogom u četvrtfinalu...

I dok je Boka završila veliki deo posla, njen najveći rival River je u velikim problemima i praktično se nalazi na rubu eliminacije i abdikacije sa trona na koji se popeo prethodne sezpone. Ekvadorski Independijente del Vale nastavlja da pravi čuda. U kvalifikacijma su izbacili Guarani, u grupnoj fazi šokirali Kolo Kolo, a sinoć su napravili senzaciju protiv aktuelnog šampiona Južne Amerike pobedom od 2:0.

U tome su imali svesrdnu pomoć sudija, ali i gostujućeg trenera Galjarda koji je iz samo njemu znanih razloga ostavio Moru i Alarija na klupi i uveo ih je tek u drugom poluvremenu. River nije blistao, nije pokazao neku prelepu igru, ali nije zaslužio poraz. Ekvadorci su poveli preko Angula u 64. minutu posle očajne intervencije kompletne odbrane Rivera. Argentinci su odgovorili ofanzivnijom igrom, ali su naleteli na meksičkog sudiju Čakona. Poništio im je čist gol Alarija za izjednačenje, zbog nepostojećeg ofsajda, a potom nad istim igračem nije dosudio očigledan jedanaesterac. Sve to u intervalu od pet minuta. Da bi u 91. minutu (opravdano) dosudio penal za Independijente iz kojeg je Sormoza pogodio za velikih 2:0 pred revanš na Monumentalu.

Revanš će biti samo formalnost za Sao Paulo koji je na Morumbiju priredio spektakl svojim navijačima i uništio meksičku Toluku sa 4:0. Nekadašnji Lionov bombarder Mišel Bastos je načeo goste spretnim volejom u 27. minutu, a potom je proradio nekadašnje argentinsko čudo od deteta Rikardo Senturion. U 44. minutu je postigao prelep gol udarcem sa 16 metara. Tek što je počelo drugo poluvreme, Ganso je majstorski asistirao Mendesu za 3:0, da bi Senturion drugim golom na utakmici posle otpatka overio konačnih 4:0.

Sao PauloRiver PlejtRikardo Senturionmeđunarodni fudbalKopa LibertadoresKarlos TevezJužna AmerikaGansoBoka juniorsArgentina