""
""

Prosinečki i Dijara gaze po Turskoj! Kajseri izbio na peto, Antalija na četvrto mesto na tabeli (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.03.13. | 15:08

Bivši napadač Partizana strelac i asistent u petardi Antalije nad Gazijantepom, klub bivšeg stratega Crvene zvezde upisao treću uzastopnu pobedu savladavši Mersin sa 2:1

Nekadašnji miljenici navijača Crvene zvezde i Partizana dele lekcije po turskoj Super ligi!

Robert Prosinečki je sa svojim Kajzerijem nastavio sa fenomenalnim partijama u prolećnom delu sezone i upisao četvrtu pobedu u pet odigranih mečeva u 2013. godini. Danas je u Anadoliji pao Mersin, pošto je Robijev tim slavio sa 2:1.

Mogao je Kajzeri i ubedljivije da slavi, ali se nakadšnji napadač Bešiktaša, Bobo ispromašivao. Domaći su poveli kada je Dursun pogodio glavom posle kornera Klejtona. Potom je usledilo par dobrih šansi za Boboa, ali nije bio precizan. Kazna je stigla u 52. minutu kada je Burhan Eser pogodio na asistenciju iskusnog Marsija Nobrea. Ipak, samo šest minuta kasnije Bobo se iskupio za promašaje i konačno pogodio mrežu Mersina čime je doneo pobedu Kajzeriju.

Srpski štoper Marko Simić je odigrao još jedan odličan meč za tim Roberta Prosinečkog. Na drugoj strani novajlija iz Rada, Milan Mitrović je odigrao ceo meč, dok Milana Stepanova nije bilo u sastavu. Mersinu je ovo bio peti uzastopni poraz.

Ovim trijumfom Kajzeri je nastavio veliki uspon na tabeli i izbio na peto mesto prvenstvene lestvice sa samo dva boda iz Antalije koja se nalazi na pozicija koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Antalija je danas do nogu potukla Gazijanteop sa 5:2 i time prekinula seriju od tri meča bez pobede, a Lamin Dijara je upisao gol i asistenciju. Nekadašnji ljubimac navijača Partizana je već u drugom minutu meča pogodio mrežu gostiju i došao do svog 10. prvenstvenog pogotka ove sezone. Bio je na pravom mestu posle asistencije Aisatija i pogodio za najavu velike pobede Antalije. U 19. minutu je mogao i do drugog gola, ali mu je golman gostiju majstorski odbranio. Gazijantep je uspeo da izjednači na 1:1, ali je nekadašnji kapiten OFK Beograda Ivan Kecojević u 37. minutu napravio penal, a Tita je iz drugog pokušaja bio precizan pošto mu je golman odbranio udarac sa bele tačke, ali je glavom prikucao loptu u mrežu.

Sjajna igra Dijare i domaćih je nastavljena i u drugom poluvremenu. Dijara je u 60. minutu namestio gol za 3:1. Do kraja meča su Gokček i Šišmanoglu stavili tačku na ubedljiv trijumf Antalije.