""
""

Prosinečki konačno razbio maler, četiri crvena kartona, tri gola i promašen penal obeležili derbi Galate i Sivasa! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.11.13. | 19:50

Bursa i Kasimpaša odigrali "prijateljskih" 1:1

Šta reći osim - konačno Kajzeri! Tim Roberta Prosinečkog konačno je "skinuo kletvu" i posle osam utakmica bez trijumfa upisao zlata vrednu pobedu i uhvatio voz za beg iz zone ispadanja! Najprijatnije iznenađenje prošlosezonskog šampionata Turske savladalo je Rizespor u gostima sa 2:0 i tako stiglo do devetog boda u sezoni.

Po jedan pogodak viđen je u oba poluvremena. Prvo je Dursun u 28. minutu doveo goste u prednost, da bi Mert Nobre u 68. minutu postigao gol odluke i zapečatio sudbinu Rizespora, koji u poslednje vreme igra krajnje očajno.

I pored pobede Kajzeri je ostao u zoni ispadanja, ali je prvi tim ispod crvene linije, dok je Rizespor na devetoj poziciji sa 15 bodova.

S druge strane fudbaleri Galatasaraja skinuli su skalp sjajno Sivasu, koji za poraz ne zna već devet utakmica u Super ligu (četiri uzastopna trijumfa). U jednom vrlo interesantnom i uzbudljivom susretu na kojem je gotovo svakog minuta sevnula bar po jedna varnica bilo je svega i svačega - crvenih kartona, gomila žutih, promašenih penala, lepih golova... A već u 13. minutu viđen je i prvi. Burak Jilmaz se našao u situaciji jedan na jedan sa golmanom Čelikajem, a vrlo lepim plasiranim udarcem matirao je protivnika i tako zapalio atmosferu na Turk Telekom Areni.

Od tog momenta gosti su zaigrali mnogo konkretnije, što je vrlo brzo dalo željeni rezultat. Đebur je u 31. minutu prelepim volej udarcem savladao Iskana i sve je ukazivalo na to da nas čeka prava goleada.

Međutim, do kraja utakmice viđen je još jedan pogodak i to već pet minuta kasnije, kada je Selčuk Inan sa bele tačke upisao, ispostaviće se, pobedonosni pogodak za Galatu.

U periodu od 39. do 90. minuta gosti su uspeli da dobiju čak tri crvena kartona (Kurt 39, Kosta 90, Sisinjo 90 - svi po dva žuta), a u poslednjim trenucima utakmice Didije Drogba je uspeo da promašo penal, ali u tom trenutku je već bilo kasno za bilo kakve promene. Domaćin je sa igračem manje igrao još od 36. minuta, pošto je Nunkeu zaradio dva žuta kartona.

Lavovi iz Istanbula su tako stigli na deobu pozicije broj tri, koju drži upravo Sivas.