""

Prošlo je 38 godina, a Marselj još ne zna za trijumf u Bordou (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 20.12.15. | 22:55

Vahbi Kazri sprečio je Olimpik da sruši neugodnu tradiciju

Ni iz 31. pokušaja, posle punih 38 godina, Marselj nije uspeo da dođe do trijumfa u Bordou, ali može na kraju da bude zadovoljan i osvojenim bodom - 1:1 (0:0).

A možda su večeras fudbaleri sa juga Francuske bili i najbliži rušenju neugodne tradicije, posebno kada je u 55. minutu nakon kornera Romao matirao golmana domaćih Karasoa i nagovestio iznenađenje. Ali, da tradicija ostane nesrušena pobrinuo se vezista Žirondinaca Vahbi Khazri, koji je samo nekoliko minuta nakon što je lopta krenula sa centra sjajno izmenjao pas sa Krivelijem i iz izgledne pozicije rutinski savladao Stiva Mdandu za konačnih 1:1.

Bordo je bio bolji, iako je igrao bez čak deset fudbalera, među odsutnima je i naš zlatni orlić Milan Gajić. Imao je domaćin sjajne šanse da dođe do celog plena, ali je tamnoputi veteran na golu Marselja briljirao večeras. Najbolju priliku propustio je Urugvajac Dijego Rolan koji je iz izgledne pozicije pogodio prečku u drugom minutu nadoknade vremena.