"Filip i Lazar Marković"

Prvi gol Filipa Markovića u belgijskom fudbalu: Šćepović asistent, ali najviše se raduje Aleksandar Janković

Vreme čitanja: 2min | sub. 05.12.15. | 22:25

Triler obračun srpskin internacionalaca u Belgiji završen pobedom Mehelena u Muskronu

Filip i Lazar MarkovićKonačno! Tako pričaju večeras i Filip Marković i Aleksandar Janković. Fudbaler, jer je postigao prvenac u belgijskom fudbalu, a trener pošto je njegov klub zabeležio premijerni trijumf u gostima ove sezone. Na kraju srpskog obračuna između Muskorna i Mehelena više razloga za zadovoljstvo ima tim na čijoj klupi sedi nekadšanji trener Crvene zvezde.

Mehelen je slavio 3:2, posle dramatičnog meča u kome je dvaput gubio prednost, ali kad ju je treći put stekao više je nije ispuštao. Centralna figura duela bio je francuski napadač Nikola Verdije, nespretni strelac autogola u korist domaćeg, asistent za drugi pogodak gostiju i čovek odluke u 65. minutu, posle asistencije nekadašnjeg mladog reprezentativca Srbije, Miloša Kosanovića.

Samo dva minuta ranije činilo se da Muskron može do boda. Proradila je veza između nekadašnjih napadača Partizana: Marko Šćepović je elegantno „zavrnuo“ loptu u kazneni prostor, a Filip Marković postigao prvi gol otkako je letos stigao iz Majorke. Osim njih dvojice ne bekovskim pozicijama u domaćem timu igrali su po 90 minuta Nikola Aksentijević i Nikola Gulan, dok je kod gostiju zapaženu partiju pružio još jedan nekadašnji defanzivac Partizana, Vladimir Volkov.

Doskorašnji lider Ostende je definitivno u krizi. Tim koji je s početka sezone igrao najlepši fudbal u Belgiji bio je na dobrom putu da osvoji tri boda, jer je već u drugom minutu stekao prednost protiv Sent Trudena, ali je u nastavku primio dva i ukazao šansu Anderlehtu da ga, u slučaju nedeljne pobede nad Genkom, pretekne na trećem mestu tabele Pro lige.