""
""

Monako siguran, Falkaova dva komada! PSŽ kukavički, Đorđević strelac u trijumfu Nanta! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 25.09.13. | 23:24

Sveci dali gol Valensijanu u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a onda u drugom nisu želeli da prelaze centar

Pari Sen Žermen savladao je Valensijen u gostima sa 1:0 i uspešno nastavio borbu za odbranu trona u Francuskoj! Uspešan je bio i Monako, koji je bio bolji od Krsićeve Bastije (3:0), dok je Lion novim porazom i definitivno pokazao da ove sezone neće moći da se nosi sa najbogatijim klubovima. Tri boda uzeo je i Nant, a Filip Đorđević ponovo je lopti pronašaqo put do mreže.

PSŽ je do tri boda došao na dosta kukavički način, jer se od ekipe vredne stotine miliona evra zaista ne očekuje da se više od 45 minuta isključivo brani i čuva prednost koju je stekla iz praktično jedne jedine prave šanse na utakmici. Gol odluke postigao je Edison Kavani u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, kada ga je fenomenalno proigrao Zlatan Ibrahimović.

Inače, Urugvajac do tog momenta bio bukvalno neprimetan na terenu, ali je u ključnom trenutku odreagovao onako kako se od njega očekuje.

PSŽ je u drugom delu, kao što rekosmo, uglavnom čivao stečenu prednost i gotovo da nije pretio golmanu domaćeg tima. S druge strane, Valensijan je nedostatak kavliteta nadomestio velikom borbenošću, pa je ipak bio u nekoliko navrata u takozvanim polušansama, međutim, mreža Svetaca ostala je netaknuta.

Valensijan je upisao i šesti vezani poraz u novoj sezoni, tako da ostaje zakovan za dno tabele.

Srpski reprezentativac Filip Đorđević još jednom je pokazao da je udarna igla Nanta. On je u pobedi nad Nicom od 2:0 postigao prvi pogodak za Kanarince u 27. minutu i najavio juriš na treći trijumf u šampionatu. Bivši napadač Crvene zvezde iz igre je izašao u 68. minutu, kada je ustupio mesto Aristegijeti, a ovaj za svega dvadesetak minuta postigao još jedan gol i zapečatio sudbinu Nice.

Tuluz naših Uroša Spajića i Pavla Ninkova (odigrali svih 90 minuta) dobio je Lorijan sa 1:0, dok u susretu Bordo - Rems nije bilo pogodaka. Lion je doživeo i treći neuspeh u sezoni, a bolji od Lavova bio je tim koji do ovog kola nije imao nijednu pobedu - Ajačio. Tri boda domaćinu doneli su Arače i Dijara, a počasni pogodak za goste delo je iskusnog Malbranka. Lion je utakmicu završio s igračem manje, jer je Lakazet isključen u petom minutu nadoknade vremena.

Najubedljiviju pobedu večeras ostvario je Gengan, nokautiravši Sošo (5:1) i nanevši mu peti poraz u sezoni. Sošo je tako ostao jedini klub nakon sedam kola koji još nije osetio slast pobede.

U pretposlednjoj utakmici 7. kola Monako je bez mnogo muka izašao na kraj sa Bastijom - 3:0. Dva fola delo su Radamela Flakaa, a jedan Rivijea. U gostujućem timu od prvog minuta igrao je Miloš Krasić, ali je u 74. zamenjen.

LIGA 1 – 7. KOLO