"Razočarane Lale"

Radu Superliga bitnija nego Voši Evropa

Vreme čitanja: 3min | ned. 13.04.14. | 19:49

Građevinari slavili na Karađorđu pogotkom Nenada Injca

Razočarane LaleDa je trener Rada Stevan Mojsilović u najavi utakmice rekao da Novi Sad nije gostovanje na kojem Rad treba da skuplja bodove spasa niko mu ništa ne bi prigovorio, ali se ispotavilo da ta uloga apsolutnog autsajdera sasvim odgovara Građevinarima, koji su na Karađorđu savladali Vojvodinu sa 1:0 i nastavili žestoku borbu za opstanak.

Ključni trenutak utakmice zbio se u 52. minutu kada je rezervista Nemanja Mihajlović, koji je u igru ušao na poluvremenu, poslao sjajnu loptu ka Nenadu Injcu, a ovaj spretno reagovao i matirao Milana Jovanića za već treću prolećnu pobedu beogradskog tima.

Toliko ih je bilo i za celu jesen.

Vojvođanima ostaje da žale za propuštenim šansama. Možda pre svega za situacijom iz 43. minuta kada je Mirko Ivanić bio na šest, sedam metara Branislava Danilovića, ali nije uspeo da loptu usmeri u okvir gola. U samom finišu, gosti su bili sabijeni u sopstveni kazneni prostor. Međutim, srčano su se branili. Svoju šansu je dva minuta pre kraja imao Lazar Veselinović, ali ni on nije bio precizan.

Svoje šanse, pre svega u prvom delu igre, imao je i Rad, ni on ih nije koristio, ali je utisak da je gostujući tim mnogo više želeo pobedu od Voše, koja je u susretu sa fenjerašima imala sjajnu priliku da se trećeplasiranom Čukaričkom primakne na samo bod zaostatka.
"Posle par dobrih utakmica oscilacije su razumljive. Već sam najavio da će finiš sezone biti vrlo težak, jer se davljenici hvataju za sve. Ali, to ne znači da smo opušteno ušli u meč, samo neki igrači, koje ne bih imenovao, nisu odradili svoj deo posle", smiren je bio Branko Sosa Babić.

Rad se, pak, poravnao sa OFK Beogradom i Javorom na koti od 21 boda i deobi poslednjeg mesta na tabeli. Bod ispred je Radnički 1923, još dva Donji Srem, a miran san nemaju ni Sloboda, pa ni Spartak, možda čak i Napredak.
"Sve čestitke igračima na teško izvojevanoj pobedi. Mnogo nam znače ovi bodovi i ekipa je muškom igrom dokazala da može do pobede. Nama ovo treba za opstanak u Superligi i ako na svaku utakmicu ovako budemo izlazili preživećemo", konstatovao je Stevan Mojsilović, kormilar Romantičara.

VOJVODINA – RAD 0:1 (0:0)