""

Milerov projektil nije srušio američki san! Ronaldo pogodio samo jednom, Portugalija i Gana pakuju kofere

Vreme čitanja: 5min | čet. 26.06.14. | 19:48

Nemci u Resifeu slavili minmalnim rezultatom, a Portugalci u Braziliji samo 2:1

Fenomenalni Tomas Miler nastavio je seriju golova na Svetskom prvenstvu u Brazilu. Njegov pogodak u Resifeu bio je dovoljan da se savladaju defanzivni Amerikanci (1:0), ostvari drugi trijumf u grupnoj fazi i da Namačka sa prvog mesta u grupi G prođe u osminu finala. Minimalan poraz odgovarao je i selekciji Jirgena Klinsmana, pošto je na drugom meču u Braziliji Portugalija savladala Ganu sa pirovih 2:1.

Amerikancima se definitivno isplatio pravi bunker u Resifeu, koji se ispostavio dovoljnim za minimalan poraz protiv Pancera. Klinsman je bio svestan da mu ofanziva protiv moćnog rivala ne bi donela ništa, odlučio se na grčevitu odbranu i uspeo!

Sjedinjene Američke Države su uspele da umire žestoke napade Nemaca, ali ne i da zaustave Tomasa Milera, čiji je udarac na početku drugog dela igre bio nezaustavljiv za odličnog Tima Hauarda.

U prvom poluvremenu golman Evertona je u zaustavio i veoma precizan udarac Mesuta Ozila, pa se bez problema može smatrati jednim od nazaslužnijih igrača u svom nacionalnom timu za ostvareni rezultat.

Kombinacija sa Milerom i Podolskim u prvih 45 minuta nije davala potreban rezultat, pa je Lev na startu drugog poluvremena umesto napadača Arsenala u igru ubacio Miroslava Klosea.

Njegovim ulaskom Miler je dobio znatno viđe slobode u igri, što je krunisao golom u 55. minutu, kada se izvukao vaz šesnaestrca i poslao neodbranjiv projektil u mrežu Amerikanaca.

Selekcija Jirgena Klinsmana u nastavku meča je uspela samo jednom ozbiljno da ugrozi mrežu rivala i to vrlo opasno u poslednjim trenucima meča kada je pokušaj Dempsija sjajno izblokirao Filip Lam.

Nemci će u osmini finala najverovatnije boljeg iz meča Rusija - Alžir, dok SAD ide na Belgiju.

Ronaldo

Portugalci su uspeli da savladaju Ganu, u strelce se konačno upisao i Kristijano Ronaldo, ali pobeda od 2:1 nije bila dovoljna selekciji Paula Benta nije bila dovoljna da bi se nadoknadio veliki deficit u gol razlici.

Ovaj meč je bio daleko bolji nego onaj u Resifeu, što je bilo i očekivanio, s obzirom da je i jednom i drugom timu bio neophodan trijumf sa više postiglutih kolova kako bi obezbedili prolazak u osminu finala.

Kod Portugalaca je bio najagilniji Kristijano Ronaldo, koji se bar pet puta nalazio u izglednim prilikama za postizanje golova, ali je samo jednom i to uz dosta sreće savladao odličnog Daudu.

Potugalcima je sreća bila saveznik u 31. minutu, kada je nakon centaršuta Velosa, nespretni Boje pogodio sopstvenu mrežu.

Sa druge strane dostojan rival odličnom Portugalcu bio je Asamoa Đan, koji je takođe nekoluko puta pretio Betu, uspeo i da ga savlada u 57. minutu, ali i da stvori stopostotnu priliku Varisu, koji je samo nekoliko minuta nakon izjednačenja mogao da donese preokret selekciji Džejmsa Apije.

Ipak, Potugal je u finišu meča bio daleko agilniji, što im se i isplatilo u 80. minutu, kada je Ronaldo postavio konačan rezultat.

--------------------------------------------------------------------------

SAD – NEMAČKA 0:1
/Miler 55/

Stadion: Arena Pernambuko (Resife)
Gledalaca: 41.878
Sudija: Ravšan Irmatov (Uzbekistan)

SAD (4-5-1): Hauard – Džonson, Gonzales, Besler, Bizli – Džons, Bekerman, Zusi (od 84. Jedlin), Bredli, Dejvis – Dempsi

NEMAČKA (4-4-2): Nojer – Boateng, Humels, Hevedes, Lam – Švajnštajger (od 76. Gece), Ozil (od 89. Širle), Kros – Podolski (od 46. Klose) Miler

PORTUGALIJA – GANA 2:1
/Boje 30ag, Ronaldo 80 - Đan 57/

Stadion: Nasional (Brazilija)
Gledalac: 67.540
Sudija: Navaf Šukrala (Behrein)

PORTUGALIJA (4-3-3): Beto (od 89. Eduardo) – Pereira (od 61. Varela), Alveš, Pepe, Armorim – Mutinja, Karvaljo, Veloso – Nani, Eder (od 69. Veirinja), Ronaldo.

Gana (4-4-2): Dauda – Aful, Mensa, Boje, Asamoa – Rabiju (od 76. Akva), Badu, Atsu, Aju (od 82. Mubarak) – Varis (od 71. Džordan Aju), Đan

POGLEDATE KOMPLETAN TOK OBA MEČA:

18.00 - Utakmice su počele!

18.04 - Kristijano Ronaldo pogađa prečku! Iako nije želeo da šutira, centaršut najboljeg igrača sveta je skrenuo ka golu Daude i umalo doveo Portugalce u vođstvo.

18.07 - Nemci u provom ozbilnijem napadu. Podolski je odlično probio po levom boku, ali je Hauard pročitao njegovu želju i zaustavio centaršut napadača Arsenala.

18.09 - Velika prilika za Nemačku, ali su se Hevedes i Mertezaker spetljali na petercu SAD i jedan drugog onemogućili da postignu pogodak.

18.10 - Benedikt Hevedes dobija žuti karton zbog prekršaja nad Džonsonom.

18.12 - Ozbiljan pokušaj Ronalda iz slobodnog udarca, ali je Dauda bio na mestu.

18.15 - Amerikanci u potpunom bunkeru u Resifeu. Videćemo da li će se takva taktika isplatiti Jirgenu Klinsmanu.

18.16 - Gana još uvek nije uputila ni jedan iole opasan udarac ka golu Beta, ali je imala nekoliko sasvim solidnih akcija.

18.18 - Neverovatan promašaj Kristijana Ronalda, koji je bio sam na ivici peterca, ali je glavom gađao po sredini gola gde je bio golman Gane.

18.19 - Sa druge strane stopostotna prilika za Đana, alio brani Beto! Odličan meč u Braziliji!

18.22 - Odličan pokušaj Zusija iz velike daljine! Amerikanci sve hrabriji i odlučniji.

18.30 - GOOOOOOL! Portugalija vodi 1:0! Kakav kiks Bojea, koji je očajno reagovao nakon centaršuta Velosa i matirao svog čuvara mreže!

18.32 - Umalo odlična prilika za SAD, ali se Džermajn Džons u poslednjem trenutku nije snašao, pa je Nojer pokupio loptu.

18.34 - U odličnoj prilici se našao Amorim, ali je njegov udarac prošao pored gola.

18.35 - Nemci u odličnoj prilici, ipak, Ozilov udarac je odbranio odlični Tim Hauard.

18.36 - Đan je bio u odličnoj prilci, ali je njegov udarac glavom išao pored stative portugalskog gola.

18.37 - Žuti karton za Gonzalesa zbog faula nad Bastijanom Švajnštajgerom.

18.39 - Sasvim solidan pokušaj Atsua, ali ipak nije bilo opasnosti po gol Beta.

18.45 - Kraj prvog poluvremena na oba meča!

19.04 - Počela su druga poluvremena!

19.04 - Na samom startu Klose menja neprimetnog Podolskog.

19.05 - Odmah prilično ozbiljan pokušaj Nemaca. Solidan centaršut Boatenga, ali Ozil nije bio previše snažan u vazdušnom duelu.

19.08 - Još jednom odličan pokušaj Asamoe Đana, ali ponovo nedovoljno precizan.

19.12 - GOOOOOOOL! Nemačka vodi sa 1:0! Sjajan pogodak neverovatnog Tomasa Milera , kojem je ovo četvrti pogodak na Svetskom prvenstvu, ukupno deveti na Svetskim prvenstvima!

19.15 - GOOOOOOOOL! Konačno gol za Ganu i Asamou Đana! Gani fale dva pogotka za prolazak!

19.17 - Izmena i u selekciji SAD. Umesto Dejvisa ulazi Bedoja.

19.18 - Kakav promašaj Varisa! Đan je odlično centrirao, a Varis sa ivice peterca promašio ceo gol!

19.20 - Žuti karton za Bekermana zbog oštrog prekršaja nad Švajnštajgerom.

19.21 - Izmena u Portugaliji. Umesto Pereire na terenu je Varela.

19.25 - Nakon izjednačenja, Gana deleko bolji rival u Braziliji.

19.27 - Menja Bento još jednom: Umesto Edera na terenu je Veirinja.

19.30 - Izemena u Gani. Umesto Varisa na terenu je Džordan Aju.

19.33 - Umesto Švajnštajgera na terenu je Gece.

19.34 - Još jedna izmena u Gani, umesto Rabijua ulazi Akva.

19.37 -GOOOOOL! Konačno gol Kristijana Ronalda koji je i definitivno izbacio Ganu! Portugalac se nije radovao postignutom golu. Njegovoj selekciji su potrebna još četiri gola - 2:1

19.39 - Odličan pokušaj Akve odlazi pored gola.

19.40 - Ronaldo ponovo nije iskoristio odličnu šansu, nada Portugalaca u prolazak je sve manja.

19.44 - Prinudna izmena kod Portugalije. Umesto Beta na gol staje treći golman nacionalnog tima Eduardo.

19.46 - Umesto Ezila na terenu u selekcije Nemačke je Širle.

19.48 - Ponovo promašaj Ronalda. Uprkos postignutom golu, ovo nije bio dan najboljeg igrača na planeti.

19.51 - Iznenadna prilika za Dempsija, ali fantastičan start Filipa Lama. Prva ozbiljna prilika Amerikanaca na ovom meču.

19.52 - Utakmice poslednjeg kola u grupi G su završene! U osminu finala odlaze Nemačka i SAD.