"Andre Viljas-Boas nervozan"

Rasprodaja bodova u Sankt Peteburgu, Molo maltretirao Zenit, Viljas-Boas hteo da se bije sa sudijom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.08.15. | 17:51

Na stadionu Petrovski Krila Sovjetov slavila sa 3:1

Andre Viljas-Boas nervozanProletos pet pobeda i remi na šest prvenstvenih utakmica kod kuće. Odlične igre na domaćem terenu značajno su pomogle Zenitovom osvajanju titule prvaka Rusije. Ali tim Andrea Viljas-Boasa sada ne može da se prepozna. Prvi put posle tri godine Zenit je vezao dva ligaška poraza na stadionu Petrovski. Posle Krasnodara privilegiju da se kao pobednik vrati iz Sankt Peteburga zavredila su i Krila Sovjetov  - 3:1 u sedmom kolu Premijer lige.

Georgij Gabulov je načeo branioca titule najboljeg u Rusiji, da bi posle autogola Žozea Nadsona za 1:1 iskusni Sergej Kornilenko sa dva pogotka dotukao domaće, ali je apsolutni junak utakmice 26-godišnji Francu Joan Molo, koji je pre samo devet dana stigao na pozajmicu iz Sent Etjena.

Napadač kojeg su Zeleni prošlog leta Nansiju platio 4.000.000 evra, ali se nije ustalio u prvom timu kluba sa stadiona Žofri-Gišar, bio je asistent kod sva tri gola gostiju i u svom prvom meču u startnih 11 Krila Sovjetov pokazao da će biti pravo pojačanje.

Zenit je tako ostao na 15 bodova. Idealna prilika da mu za sada maksimalni CSKA u slučaju pobede na gostovanju kod Kubanja pobegne na velikih “plus šest“. Nije ni čudo što je Andre Viljas-Boas izgubio živce, pa je već u 33. minutu, posle ozbiljnog verbalnog konflikta sa četvrtim sudijom, morao put svlačionice. Glavni arbitar Igor Fedotov nije imao razumevanje za nezadovoljstvo Portugalca, koje je naknadno pojačao Hulk promašenim penalom u 61. minutu.