""

Real jedva! Ronaldo iz ofsajda stigao Sančeza (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 22.12.13. | 22:54

Hese Rodrigez osam minuta pre kraja pokorio Valensiju (3:2)

Provukao se Real kroz iglene uši. Nije blistao, ali je sa Mestalje odneo sva tri boda. U utakmici koja će ostati upamćena po tome što se Kristijano Ronaldo izjednačio sa Ugom Sančezom na listi najboljih strelaca Kraljevskog kluba, goste je kiksa spasao Hese Rodrigez (20), drugim golom u Primeri, vrativši ekipu Karla Ančelotija na pet koraka zaostatka za Barselonom – 3:2.

Hodali su Madriđani po ivici žileta, dva puta je hrabrost Slepih miševa dolazila do izražaja, da bi osam minuta pre kraja Luka Modrić ''izmislio'' pas ka momku letos prekomandovanom iz druge ekipe, a Hese provukao loptu kroz noge Guaitu i tako sprečio da se klub sa Santjago Bernabeua već na polovini Primere oprosti od titule.

Na taj način gosti su srušili Mestalju, a Kristijano Ronaldo stigao jednu legendu Reala. Posle meča sa Osasunom, na kome se ''nije video'', Portugalcu je bio dovoljan blesak da se na listi najboljih strelaca španskog velikana izjednači sa Ugom Sančezom.  Od nedelje veče obojica imaju po 164 gola na kontu, kad se obračunavaju pogoci u prvenstvu, a kako igra ove sezone, izvesno je da će Portugalac prestići Meksikanca, kome je za to ostvarenje bilo potrebno sedam godina (1985-1992), dok je sedmica belih učinila to za ''samo'' četiri i po sezone ne Bernabeu. Još slikovitije: Sančezu je trebalo 207, a Kristijanu 151 utakmica. Ako se zaključci izvode na osnovu Ronaldove produktivnosti, do kraja takmičarske godine mogao bi da prestigne  još Santilanu (186), a imajući u vidu da je produžio ugovor uskoro će napasti dostignuća Di Stefana (216) i prvoplasiranog Raula (228).

Ronaldo je gol postigao pet minuta pre kraja prvog poluvremena, na asistenciju Anhela di Marije, međutim, svemu je prethodio ofsajd, u kome su se osim Kristijana nalazilia još trojica igrača Reala, ali se sudija Vitijenes nije oglasio.

Iako iz nedozvoljene pozicije, bilo je to drugo vođstvo favorita. Prvo mu je u 28. minutu, posle solo prodora šestim golom u sezoni doneo Di Marija, koji je sve vreme napadao i nije gubio glavu ni posle izjednačenja u režiji Pjatija.

Bila je to potvrda totalne dominacije Madriđana protiv Valensije, koju su na poslednjih pet susreta na Mestalji častili sa čak 20 lopti u mreži, ali su pošteno morali da oznoje dresove da bi pobedili, jer imaju očajnu odbranu, koja je dozvolila Pjatiju i Metjuu da oba gola postignu – glavom!?