"detalj sa meča"

Realovih 16 u nizu i jedna bez Modrića: Viljareal je rekao NE Zizuovom rekordu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 21.09.16. | 21:51

Serhio Ramos od tragičara do spasioca... Ne i junaka. U Vigu to je Nemanja Radoja

detalj sa mečaPehar Lige šampiona, evropski Superkup i izjednačen rekord Barselone Pepa Gvardiole od 16 uzastopnih pobeda u Primeri. Bilo bi i previše bajkovito da je prvi ozbiljan trenerski angažman Zinedina Zidana doneo i obaranje prvenstvenog rekorda po broju pobeda u nizu. Jeste rođeni šampion, ali sve ima svoju granicu, a večeras ju je na stadionu “Santjago Bernabeu“ povukao Viljareal. U šestom kolu španske lige - 1:1 za kraj Realove trijumfalne serije.

Krivica, ali i zasluga Serhija Ramosa, zavisno iz kog ugla gledate. Jer upravo je iskusni defanzivac Kraljevskog kluba krajem prvog poluvremena kažnjen za poslednji u nizu rukometnih pokušaja da zaustavi rivala. Ovaj put je šutirao Trigueros, a Ramos skrivio penal, mada treba reći da je taj Viljarealov napad uopšte i “osmislio“ Rafael Varan, koji je bespotrebno rešio da dribla na 30 metara od svog gola.

Koliko su domaći bili nonšalantni u momentima uoči tog penala, toliko je Bruno Sorijano bio nonšalantan kad je trebalo izvesti jedanaesterac. Panenkom protiv Kika Kasilje za kraj poluvremena u kome Real, prvi put ove sezone, nije uspeo ni da šutne u okvir protivničkog gola. Delom sigurno i posledica toga što večeras na terenu nije bilo maestralnog Luke Modrića da poveže linije.

Ali ne bi Real bio najveći klub na svetu da tako lako gubi. U nastavku potpuno drugačija slika. Madriđanio su kao osice napadali Viljarealov gol i stvorili sijaset šansi. Prvu je iskoristio Serhio Ramos, oličenje tog šampionakog karaktera Kraljevskog kluba. Korner sa desne strane i već po navici Ramos baš tamo gde treba, dovoljno pribran da uradi šta treba.

Međutim, ovaj put nije bilo dovoljno. Nastavio je Real da napada do samog kraja utakmice, ali mu je i sreća okrenula leđa. Pokušavali su Geret Bejl, Ramos, Kristijano Ronaldo... Nije vredelo. Viljareal, koji nikada u istoriji nije dobio ligašku utakmicu na gostovanju kod Reala, uspeo je makar da se kući vrati neporažen.

U drugom meču koji se igrao od 20 sati Selta je u Vigu uspela da dobije uzbudljiv susret sa Sportingom iz Hihona pošto je Jago Aspas u 87. minutu bio siguran sa penala dosuđenog zbog prekršaja nad srpskim internacionalcem Nemanjom Radojom.