Red je bio da i njima krene

Vreme čitanja: 2min | čet. 27.12.18. | 22:22

Prva pobeda Anderlehta još od 11. novembra

Davno je bio 11. novembar. Na stadionu „Konstant van den Štok“ gostovao je Gent i ispraćen sam dve lopte u mreži. Otad četiri poraza i samo jedan remi Anderlehta u prvenstvu, te dva remija bez golova u Ligi Evrope. A onda konačno pobeda, na zatvaranju 21. kola Prve divizije, pošto je u Briselu nastradao Beveren – 3:0.

Potpisnik trijumfa slavnog kluba bio je iskusni vezista Sven Kums. Najpre je otresao direktnog čuvara već u devetom minutu, namestio se i idealno centrirao, da bi Landri Dimata potvrdio status jednog od najboljih golgetera prvenstva, početkom drugog poluvremena izveo je korner, a sa prvog sprata u peterccu gostiju loptu u mrežu zakucao Sebastijan Bornau.

Na taj je način Anderleht – koji je potvtrdio pobedu u nadoknadi preko Dimate, njegovim 13. pogotkom  - popravio poziciju na tabeli za jedno mesto, trenutno je peti, Standard iz Liježa mu beži dva boda, lider Genk čak 14 i jedina nada mu je deoba bodova posle osnovnog dela prvenstva.

Beverenu, koji je preko rezerviste Benija Badibange u finišu imao šansu da se vrati u meč, ovo je bio prvi poraz posle tri vezane pobede.

BELGIJA 1 - 21. KOLO