""
""

Reding nokautirao Lutalice, Lids nije više ni za šta... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.02.16. | 18:20

Tim iz Čempionšipa iznenadio Vest Bromvič Albion i plasirao se u četvrtfinale FA kupa

Za prvo iznenađenje u FA kupu, barem u ovoj fazi takmičenja, pobrinuo se Reding, koji je na svom terenu u furioznom finišu savladao premijerligaša Vest Bromvič Albion sa 3:1.

Ekipa Tonija Pjulisa odlično je započela drugo poluvreme, veteran Daren Flečer ih je doveo u prednost u 55. minutu i izgledalo je da će Lutalice rutinski odraditi posao na Madejski stadionu. Međutim, onda je proradio inat u igri domaćina, a izmene koje je izvršio menadžer Brajan Mekdermot odmah su dale rezultat.

Iskusni defanzivac kapiten Pol Mekšejn poravnao je rezultat u 59, a desetak minuta kasnije i reprezentativac Jamajke Markus Hektor pogodio je za vođstvo domaćina. Tačku na sjajnu partiju domaćina stavio je Brazilac Lukas Pjazon, momak na pozajmici iz Čelsija koji je u nadoknadi vremena pobegao protivničkim čuvarima i postavio konačnih 3:1.

U drugom okršaju klubova Premijer lige i Čempionšipa koji je bio zakazan ovog popodneva iznenađenje je izostalo jer je Lids poražen na gostovanju Votfordu 1:0. Tvrd meč odigrali su ovi rivali na Vikaridž Roudu, a njegov ishod rešen je u 53. minutu kada je desni bek gostiju Skot Vuton očajnim potezom zatresao sopstvenu mrežu i poklonio Stršljenovima plasman u četvrtfinale FA kupa.