""
""

Renova osveta za finale Liga kupa! Krasić ostao kratkih rukava u Ajačiju...

Vreme čitanja: 2min | sre. 04.12.13. | 21:08

Ekipa Filipa Montanjea savladala Sent Etjen sa ubedljivih 3:1, dok je Bastija prokockala vođstvo, uprkos brojčanoj prednosti na terenu – 1:1

Serija od četiri utakmice bez pobede prošlost je za igrače Rena, koji su večeras na svom terenu savladali Sent Etjen sa 3:1 i osvetili se za bolan poraz u prošlogodišnjem finalu Liga kupa Francuske.

Igrač utakmice na Rut de Lorijanu bio je golgeter domaćih Silvio Romero, koji je postigao prvi i treći pogodak za sastav Filipa Montanjea. Takođe se mora pohvaliti i igra nezaustavljivog Romana Alesandrinija, koji je postigao drugi pogodak za domaće i kreirao akciju kod trećeg gola Rena. Čast gostujućeg sastava sačuvao je Mevlut Erdinč u nadoknadi vremena.

Bastija je do 82. minuta meča u Ajačiju imala sve, vođstvo od 1:0, tri boda u džepu i igrača više na terenu, ali je kući odnela samo jedan bod, pošto je Eduardo, na asistenciju Kavalija postavio konačnih 1:1. Vodeći pogodak za goste postigao je Raspentino još u devetom minutu, a treba napomenuti i da je Miloš Krasić svih devedeset minuta proveo na terenu.

Bastija se nije gostila, ali zato jesu Bordo, Lorijan i Rems. Bordo je u Genganu upisao drugi uzastopni trijumf, zahvaljujući pogotku Žilijena Fabera, Batelm i Abububakar su utišali Monpelje (0:2), dok su Rems u Sošou predvodili Glombar i Oniang.

LIGA 1 - 16. KOLO:

Ajačio – Bastija 1:1 (0:1)