""

Rođendansko slavlje na Alijanc areni: Švajnštajger i Roben rešetali, Riberi lomio kičme (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 27.02.15. | 22:19

Bajern proslavio 115. rođendan u velikom stilu, bliži se 25. titula

Istorija pokazuje da kada Bajern prvi da gol, ne može da izgubi. Tačnije, na poslednjih 115 mečeva na kojima je prvi tresao mrežu, protivnik nije uspevao da preokrene. Poslednji tim kome je tako nešto pošlo za rukom bio je upravo Keln, ali večeras nije bilo veče za uspeh gostujućeg tima. Zanimljivo je da je bavarski klub danas proslavio svoj 115. rođendan, a Riberi, Roben, Švajnštajger i Levandovski su mu podarili najlepši mogući poklon - 4:1 (2:1).

Kako je počelo za goste, njihovom treneru mora da je kroz glavu prošla misao "Jao, proći ćemo kao Paderborn i Hamburg", pošto je Švajnštajger već u trećem minutu zatresao mrežu, posle divnog centaršuta Arjena Robena.

Samo sedam minuta kasnije, činilo se da Keln neće pobeći bez "petarde" za vratom, jer je tada Bastijan Švajnštajger preuzeo ulogu asistenta, a Riberi je pokazao kakav je umetnik sa loptom. Slomio je kičmu i odbrani i golmanu Kelna i postigao golčinu sa dvadesetak metara. Pogodak na kome bi mu pozavideo i Roben, pogodak za najbržu Bajernovu prednost od 2:0, još od oktobra 2011. godina, kada je takođe Frank Riberi bio strelac.

Kada su se na Alijanc Areni svi opustili, pred sam kraj prvog poluvremena, Keln je uspeo da smanji na 2:1. Do tih poslednjih trenutaka prvog dela igre, gosti nisu imali nijedan šut, ali je Entoni Udžah odlučio da promeni to, i posle centaršuta Matijasa Lemana je uspeo da savlada nemoćnog Nojera.

U drugom poluvremenu je delovalo kao da Keln može da proba da napravi iznenađenje, ali im se malo hrabriji pristup umnogome obio o glavu. Imao je dve solidne prilike, nije ih iskoristio, pa je to kaznio jedan od najboljih svetskih tandema - Riberi za Robena i 3:1.

Tada su se gosti potpuno raspali, dozvolili su Gvardiolinoj ekipi da forsira svoj stil fudbala, slično kao na početku meča. Posle jednog brzog napada, Riberi je ostavio loptu na stranu za Robena, ovaj je centrirao pred samu gol liniju, a Robertu Levandovskom nije bilo teško da loptu umulja u gol. Tada je postavljeno konačnih 4:1.

Ekipa iz Minhena je neporažena na poslednjih 13 od 14 utakmica kod kuće. Večeras će možda čovek sa najviše razloga da otvori flašu vina biti Arjen Roben, pošto pored rođendana njegovog kluba, on može da počne da slavi i prvu sezonu u kojoj je postigao 17 ligaških golova.