"Destro"
"Destro"

Roma i Fener prijateljski meč pretvorili u spektakl: Šest golova i veliki povratak Vučice na Olimpiku (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 19.08.14. | 23:50

Vučica i turski šampion na Olimpiku odigrali odličan meč – 3:3

Destro

Prijateljski meč je pretvoren u pravi spektakl! Meč između Rome i Fenerbahčea na Olimpiku završen je rezultatom 3:3, iako su tokom utakmice oba tima imala vođstvo, turski šampion čak i dva gola prednosti.

Trener Rome Rudi Garsija još jednom je uvideo sve nedostatke svog tima, koji se tokom meča dobro mučio sa odličnim rivalom, ali na kraju pokazao da ima karter i sposobnost da se vrati iz izuzetno teške situacije.

Kapiten Rome Frančesko Toti je u 27. minutu nastavio seriju golova iz pripremnog perioda i pokazao da je maksimalno spreman. Sigurno je izveo najstrožu kaznu i doveo svoj tim u vođstvo. Ipak, gosti iz Istanbula su se ekspresno vratili u život i to fenomenalnim projektilom Bruna Alveša iz slobodnog udarca u 32. minutu.

Gosti su do potpunog preokreta došli golom iz jedanaesterca u 50. minutu, koji je izuzetno sigurno izveo Dirk Kajt, a kada je Musa Sou osam minuta kasnije krunisao sjajan kontranapad Emenikea izgledalo je da će turski šampion lagano do pobede, ali je u finišu zablistao Matija Destro.

Mladi napdač je u igru ušao u 69. minutu, ali mu to nije smetalo da u 80. i 85. minutu savlada Volkana Demirela i postavi konačan rezultat ovog odličnog meča.

(FOTO: Action images)

Dirk KajtEvropaFenerbahčeFrančesko TotiItalijameđunarodni fudbalRomaTurskaVolkan Demirel