""

Romina osveta za otetu pobedu gurnula Sasuolo u ambis Serije B (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.03.14. | 14:33

Danas je možda otišla i poslednja nada debitanta iz Ređo Emilije da će sačuvati prvoligaški status

Roma je golovima Matije Destra i Bastosa pobedila Sasuolo u Ređo Emiliji 2:0 i gurnula debitanta u ambis Serije B. Pobeda koja Romni neće značiti onoliko koliko će naneti šteta Sasuolu. Ovo je za zeleno-crne bila možda i poslednja nada da izbore opstanak u prvoj sezoni u elitnom rangu italijanskog fudbala.

Nedavni povratak Euzebija Frančeska na klupu dao je nadu Sasuolu da bi mogao da se izvuče iz teške situacije, ali mladi strateg nije uspeo da i po drugi put u sezoni otkine bodove nekadašnjem klubu u kojem je proveo najsvetlije trenutke karijere. Jesenas je Sasuolo šokirao Romu na Olimpiku golom za izjednačenje u 95. minutu, ali danas nisu uspeli da se spasu na sličan način. Opet je drugi gol na meču pao u poslednjim sekundima, ali ovoga puta je i druga lopta završila u mreži Sasuola.

Posle prelepe asistencije Naingolana, najbolji strelac Vučice Matija Destro je bocnuo loptu preko Pegola za vođstvo gostiju. Ponadali su se domaći fudbaleri u 36. minutu kada je sudija Ricoli pokazao na belu tačku posle duela Benatije i Sansonea, ali je najbolji italijanski arbitar na asistenciju pomoćnika preinačio odluku. Sasvim opravdano.

Imala je Roma sredinom drugog dela igre još nekoliko lepih šansi, a kada su domaći krenuli na sve ili ništa, Bastos je u poslednjim momentima meča postigao i drugi gola za Rimljane i postavio konačan rezultat.

Ova tri boda su Romu još više približili osvajanju drugog mesta na tabeli i direktnog plasmana u Ligu šampiona, dok Sasuolo uz Kataniju deluje kao najozbiljniji kandidat za napuštanje elitnog ranga takmičenja.