"Pjanić"
"Pjanić"

Romino dete zaustavilo Vučicu! Ćerći je junak Torina! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.11.13. | 22:39

Rimljani bili daleko bolji rival u prvom poluvremenu, ali je u nastavku Torino preuzeo kontrolu igre i došao do zasluženog boda – 1:1

PjanićSvakoj seriji dođe kraj, pa tako i Rominoj! Nakon što je prestigla niz Kapelovog Juventusa, Vučica je odigrala nerešeno u Torinu sa domaćim Bikovima – 1:1 (0:1) i prekinula niz od deset uzastopnih trijumfa na startu sezone.

Zanimljivo, Rimljanima je presudio bivši đak Romine škole Alesio Ćerći, koji je izjednačujući pogodak postigao u 63. minutu, posle greške Mehdija Benatije.

Ekipa Rudija Garsije odigrala je odlično prvih 45 minuta, a gotovo perfektna taktička disciplina gostiju nagrađena je u 28. minutu, kada je Pjanić sjajno uposlio Strotmana na ivici peterca.

Ipak, Ćerći, koji je za prvi tim Rimljana debitovao još kao 16-godišnjak tokom celog meča je predstavljao veliku opasnost za gol rivala, što mu se vratilo sredinom drugog dela igre.

Roma nije uspela da sustigne rekord Totenhema iz 1961. godine, ali još uvek ima tri boda prednosti u odnosu na Napoli i Juventus, koji će odmeriti snage u narednom kolu.