Ružan fudbal i rezultat po meri Kengura (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 10.11.17. | 23:59

Bez pobednika u prvom okršaju interkontinentalnog baraža za Mundijal između Honduarsa i Australije

Detalj sa meča u Hondurasu

Predponoćna partija šaha u San Pedru Suli završena je remijem (0:0) posle kojeg Australijanci mogu da kažu da su malo bliži plasmanu na Mundijal u Rusiju u odnosu na Honduras, čiji su se igrači uzalud istrošili jer bez ikakvog kapitala putuju na revanš u Sidnej kroz pet dana.

Fudbal u centralnoj Americi (KONKAKAF) je tipično ružan, a takav je bio i ovaj večerašnji duel timova koji pretenduju na plasman na Mundijal. Kengure je dočekao pakao u Hondurasu i pun stadion, a uz tradicionalno loš teren, sa tribina su zujale i vuvuzele koje su valjda trebale da dekoncentrišu Australijance.

Ali, to nije bio slučaj. Prvi ozbiljniji napad umalo da se završi kobno po domaćine da golman Eskober nije majstorski zaustavio šut Luonga u 12. minutu, a Džekson Irvajn i Tomi Jurić mogli su do odlaska na odmor da donesu prednost gostima da su bili malo spretniji u prilikama pred golom domaćina.

Drugo poluvreme donelo je znatno tvrđi meč i manje šuteva ka golu ptovinika, a najbolju i jedinu pravu priliku domaćini su propustili u 82. minutu kada je golman gostiju Metju Rajan sačuvao mrežu posle pokušaja Karlosa Kostlija.

Sve u svemu, nimalo lepa utakmica koja je konačnu odluku o putniku na Svetsko prvenstvo ostavila za sredu kada će u 10 sati u Sidneju ovi rivali odgrati revanš. Nadamo se i postići neki gol...

(FOTO: Action Images)

međunarodni fudbalreprezentacija Australijereprezentacija Hondurasareprezentativni fudbalRusija2018