"Džimi Brijan"

Sa Genganom sigurica je - jedan gol! Lil tone ka drugoj ligi, Monpelje u goleadi zaustavio slobodni pad (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 15.10.16. | 21:59

Anže takođe slavio, Nant vezao i drugu pobedu

Džimi Brijan

Kada su fudbaleri Gengana na terenu, sigurica je jedan gol. Pitanje je samo da li će klub iz Bretanje da pobedi ili da doživi poraz.

Ovog puta Gengan je na svom terenu srušio Lil minimalcem i tako uzeo tri boda posle dve utakmice pauze i identičnih poraza od Bastije i Rena na strani. Jedini gol na meču postigao je Sloan Priva u 32 minutu meča i to na asistenciju nekada velike nade francuskog fudbala Džimija Brijana. Što je dugogodišnjeg člana Lige 1 dovelo u prilično nezgodnu situaciju. Naime, Doge iz prvih devet kola imaju tek dve pobede i čak šest poraza, ujedno pet u poslednjih šest rundi francuskog šampionata. Lil dugo se nalazi na nikad težem položaju u prethodnih nekoliko godina, a nastavi li ovim tempom ni druga liga neće biti daleko.

Konačno - Monpelje! Posle sedam uzastopnih ligaških utakmica bez pobede, u kojim su osvojena tek četiri boda, nekadašnji šampion Francuske slavio je u pravoj goleadi Kaen rezultatom 3:2 i tako krenu ka sredini tabele.

Dosta uzbuđenja viđeno je u oba poluvremena, ali je za nijansu više sreće imao domaćin. Tačnije, imao je raspoloženog Kazimira Ningu, koji je sa dva pogotka dva puta dovodio Monpelje u vođstvo, kod rezultata 1:0 i 3:2.

Prvi gol Ninga je postigao već u 2. minutu susreta i to posle promišljenog udarca iz kontre, da bi ga Jahija vrlo brzo poništio. Praktično ceo jedan sat čekalo se da se mreža ponovo zatrese, a to je ponovo prvi učinio Monpelje. Ovog puta preko Munija u 65. minutu, kojeg je ekspresno Ivan Santini majstorskim potezom precrtao i još jednom vratio rezultatsku neizvesnost.

I pored toga što je Munije zaradio crveni karton sredinom drugog dela Ninga je još jednom uspeo da slomi rivala i natera ga da potpiše kapitulaciju. Kaen za takvu ofanzivu nije imao odgovor.

LIGA 1 – 9. KOLO