""

Sa, Sa, Sa i još dva!

Vreme čitanja: 2min | pet. 11.09.15. | 22:53

Dočekali smo prvi het trik u Čempionšipu ove sezone

Čekao je Reding četiri meča na pobedu u novoj sezoni, da bi u prošlom kolu konačno skinuo mrak i savladao Brentford što je očigledno bio uvod u bolje dane. Večeras su na svom terenu u uvodnom meču šestog kola Čempionšipa bukvalno razneli Ipsvič sa 5:1! Junak meča bez ikakve dileme je bio portugalski napadač Orlando Sa. Letošnje pojačanje iz Legije je postiglo tri gola. Tako smo dobili i prvog strelca het-trika u ovoj sezoni Čempionšipa.

Momak koji je nekada eitketiran kao promašaj Martina Jola u Fulamu je večeras pokazao da su Englezi bili preoštri prema njemu. Sjajnu formu iz Legije je preneo i na Ostrvo i pokazao se kao pun pogodak Rojalsa.

Već u osmom minutu je glavom zakucao loptu u mrežu i započeo seriju. Samo šest minuta kasnije je duplirao prednost posle solo akcije, a u 63. minutu je rutinski krunisao asistenciju Blekmena, koji se na početku drugog poluvremena i sam upisao u strelce. Na kraju je Norvud stavio tačku na debakl Traktor bojsa koji su doživeli drugi uzastopni poraz i pokvarili sjajan start sezone.