""
""

Šalke kratkih rukava u Augsburgu, Salai uništio Đurđićev Grojter (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.01.13. | 17:37

Ekipa iz Gelzenkirhena propustila veliku šansu da se ozbilno približi pozicijama koje vode u Ligu šampiona. Srpski golgeter drugo poluvreme na terenu, ali bez značajnijeg učinka

Šalke nije opravdao ulogu velikog favorita u Augsburgu, pošto je na gostovanju jednom od glavnih kandidata za ispadanje u Cvajtu odigrao samo 0:0 i propustio priliku da se približi poziciju četiti na tabeli.

Ipak, iako je bio potpuni austajder Augsburg je tokom celog toka meča bio potpuno ravnopravan rival i u nekoliko navrata propustio priliku da osvoji sva tri boda u ovom meču.

Srpski golgeter Nikola Đurđić osetio je težinu igranja u Bundesligi. On je na meču između Grojtera i Majnca ušao u igru na početku drugog poluvremena pri rezultatu 0:0, ali je u nastavku meča proradio surovi Adam Salai i sa dva pogotka učestvovao u ubedljivom trijumfu svog tima u Firtu (3:0).

Grojter praktično već može da pravi planove za narednu sezonu u Cvajti, jer trenutno ima samo devet bodova, čak 12 manje od Nirnberga koji je prvi iznad crte. Majnc se ovim bodovima ozbiljno približio ekipama koje konkurišu za učešće u Ligi šampiona naredne sezone.

To se može reći i za Borusiju iz Menhengladbaha, koja je na svom terenu nadigrala Fortunu (2:1). Istim rezultatom Hanover je savladao Volzburg, kao i Ajntraht Hofenhajm.