"Manučo Gonsalveš"

Samo je Real bolji od Raja: Manučo i Bueno glavometom za treću pobedu u nizu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 03.04.15. | 22:45

Eibar na 11 utakmica ne zna za pobedu

Manučo GonsalvešU jednom trenutku sezone Rajo je bio bolji kao gost nego kao domaćin, ali je onda na Valjekasu počeo da igra fantastično, pa je na tom prelepom stadionu vezao tri pobede. Međutim, na gostovanju Eibaru, koji i pored očajnog niza od 11 mečeva bez pobede i dalje nije u opasnoj zoni, gostujuća forma Raja se vratila u pravom trenutku, pa je pobedom od 2:1 posle preokreta, ekipa iz predgrađa Madrida uspela da se popne na gornji deo tabele.

Sve je počelo odlično po tim koji je u prvom meču sezone pobedio Real Sosijedad, pošto je iz penala koji je skrivio Kristijan Alvarez, gol postigao Mikel Aruabarena.

Radost domaćih navijača je trajala samo pet minuta, jer se u 40. minutu posle sjajnog timskog rada, Alberto Bueno ubacio iz drugog plana i glavom savladao golmana Himeneza. Centrirao mu je Tito. Na taj način, Bueno je učestvovao u čak 11 golova Raja u drugom delu sezone, od svega 15 postignutih.

A onda, svega dva minuta kasnije, korner je izveo Hosabed, a Manučo Gonsalveš je onako, u svom stilu, odreagovao glavom i poslao loptu u gornji desni ugao mreže.

Samo Real Madrid je postigao više golova glavom od Raja u gostima ove sezone. Kraljevići su dali sedam, njihovi nepoznatiji sugrađani šest.

Do kraja meča, Rajo nije imao mnogo problema da sačuva prednost, jer su četvrta ekipa Primere kada je u pitanju procenat preciznosti pasa. Čak 78 odsto dodavanja koja pokušaju, stigne do odredišta.

Čak je i u sudijskoj nadoknadi, u petom minutu, crveni karton dobio Raul Navas.

Posle ovakvog rezultata sve ekipe od 13. do 19. mesta na tabeli će se boriti za opstanak do kraja sezone.