""

Šampion će zapamtiti Nebojšu Pavlovića! Anderleht se jedva izvukao protiv Kortrijka

Vreme čitanja: 2min | sub. 08.02.14. | 21:49

Srpski internacionalac sa dve asistencije vodio svoj tim do trijumfa, ali je Kraljevski klub na kraju stigao do boda

O tome koliko Anderleht loše igra u poslednje vreme belgijski mediji pišu već nedeljama, da ne kažemo i mesecima, a posle remija sa Kortrijkom kritike će svakako biti još veće. A da stvar bude još gora po izabranike Jona van den Broma, Kortrijk je pobedu ispustio u poslednjim sekundama utakmice - 2:2.

Kraljevski klub nalazio se u dobrom delu utakmice na milost i nemilost ekipe sa severo-zapada Belgije, a ime koje će igrači sigurno zapamtiti je Nebojša Pavlović! Iskusni srpski internacionalac je sa dve asistencije omogućio Kortrijku da dođe do prednosti od 2:0, ali... Gosti iz Brisela uspeli su da dođu bar do boda, koji će sigurno najviše odgovarati Standardu i Brižu.

Domaćin je do prvog gola na utakmici stigao u 56. minutu, kada Kulibali zatresao mrežu, da bi samo 13 minuta kasnije De Smet udvostručio prednost. Ipak, u 76. minutu Gohi je iskoristio asistenciju Poleta i vrati nadu šampionu.

Konačni rezultat utakmice postavio je upravo Polet u 93. minutu, u bukvalno poslednjim trenucima susreta.

Fudbaleri Lokerena savladali su Šarlroa na svom terenu rezultatom 3:1 i tako se opasno približili ekipama sa samog vrha tabele.

Iako je domaćin gubio sa 1:0 već u 3. minutu golom Saglika, u nastavku se sve promenilo. Već u 9. Overmejre je izjednačio rezultat, da bi De Pauv u 24. doneo preokret.

Pitanje pobednika rešio je Dutra u 65. minutu susreta.